Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA 5510B421

17 Gru 2005 12:40 4387 5
  • Poziom 12  
    Własnie wskutek awarii (zaworu przesterowania ?) wymieniłem całą elektronikę i oczywiście też zawór. W obwód zaworu wstawiłem bezpiecznik szybki 0,5 A. Tylko mam pewne watpliwości: Dlaczego taki sam triak sterujący blokadą drzwi napedzaną podobnym mechanizmem tego samego włoskiego producenta nigdy nie ulega uszkodzeniu, a zawór przesterowania masowo uszkadza triak i często całą płytę elektroniki, jak było w monim przypadku. Myślałem, że może osadzać sie na zbiorniku para wodna, która później kapie na ten nieszczęsny zawór, ale na nim nie ma śladów żadnego kapania. Jest śliczny, czysty i nawet działa, wymieniłem go sugerując się doswiadczeniami innych użytkowników forum. Uszkodzenie nastąpiło po 3,5 latach intensywnej eksploatacji. Miałem zawór wymienić profilaktycznie, ale nie zdążyłem. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak sie dzieje ? Myślę nad przekaźnikiem do sterowania tym zaworem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    TE moduły od Amici są do kitu. Dwa miesiące wstecz dokonałem wymiany modułu ze względu na uszkodzenie scalaka. Po tym okresie na wskutek zwarcia zaworu przesterowania padł tranzystor na płytce modułu. Został wysłany do hurtowni. Odpowiedż- gwarancja nie przysługuje, ponieważ usterka jest z winy technika który nie sprawdził przed zamontowaniem zaworu przesterowania. Dwa miesiące działa i co technik ma spać do końca życia przy jednej pralce i pilnować żeby coś nie wpadło do zaworu. A producent dlaczego fabrycznie nie zamontował pompy z filtrem?. Ukłony do hurtowni.
  • Poziom 17  
    zamias dawać bezpiecznik do tego zaworu montujcie przekażnik i obwód jest odseparowany od modułu:D
  • Poziom 39  
    Mam pralkę z Aqua Spray i chwalę sobie to rozwiązanie. Mało tego kiedy przypcha się ten układ to żona natychmiast zgłasza pogorszone efekty prania lub płukania. Więc kiedy czytam, że naprawiacz zwyczajnie wyłącza tą funkcję to nie wiem jak komentować. Odpukać jeszcze nie miałem kłopotu pod nazwą uszkodzenie modułu sterujacego. I ciekawostka. Kierując się informacjami z tego forum a później osobistemu sprawdzeniu próbowałem nabyć filtr do pompy. I okazało się , że sklep branżowy może zaoferować całą pompę. A więc utwierdzam się w przkonaniu, że komuś zależy aby uszkodzenia były. I niekoniecznie są to konstruktorzy pralki.
  • Poziom 31  
    bogdan5 :arrow: przypominają mi się czasy dawnego Polaru :|

a z tym zaworem to można setki rzeczy robić:
    -izolować konektory poprzez węże termokurczliwe
    -wstawiać bezpieczniki
    -wstawiać przekaźniki
    i inne tam bzdety

ale myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie przekaźnik i jakiś malutki bezpiecznik w obwód cewki :)