Dzień dobry,
Posiadam boiler Ariston Lydos Hybrid 100, ostatnie 9 miesięcy pracował tylko na grzałce, przy próbie uruchomienia samej pompy odnotowałem podejrzane zachowanie.
Po włączeniu urządzenia uruchamia się wentylator, po kilku minutach startuje kompresor (zwykle było to szybciej), po ok minucie takiej pracy wentylator się wyłącza a kompresor nadal pracuje, po ok 30 minutach kompresor się wyłącza. Brak w tym czasie skroplin a temperatura wody nie wzrasta.
Brak jest jakichkolwiek komunikatów o błędach. Temperatury powietrza (P13) oraz parownika (P14) wg menu serwisowego w okolicach 26 stopni. Bok urządzenia od strony pompy trochę się nagrzewa czego nie stwierdziłem na drugim sprawnym urządzeniu.
Przywracałem ustawienia fabryczne niestety bez zmian.
W internecie nie znalazłem podobnego problemu.
Proszę o pomoc w temacie
Posiadam boiler Ariston Lydos Hybrid 100, ostatnie 9 miesięcy pracował tylko na grzałce, przy próbie uruchomienia samej pompy odnotowałem podejrzane zachowanie.
Po włączeniu urządzenia uruchamia się wentylator, po kilku minutach startuje kompresor (zwykle było to szybciej), po ok minucie takiej pracy wentylator się wyłącza a kompresor nadal pracuje, po ok 30 minutach kompresor się wyłącza. Brak w tym czasie skroplin a temperatura wody nie wzrasta.
Brak jest jakichkolwiek komunikatów o błędach. Temperatury powietrza (P13) oraz parownika (P14) wg menu serwisowego w okolicach 26 stopni. Bok urządzenia od strony pompy trochę się nagrzewa czego nie stwierdziłem na drugim sprawnym urządzeniu.
Przywracałem ustawienia fabryczne niestety bez zmian.
W internecie nie znalazłem podobnego problemu.
Proszę o pomoc w temacie