DeLonghi ECAM23.450 EX3 ze złomu
Wpadł w pętlę odkamieniania. Po 3 napełnieniach zbiornika wody odkamieniaczem odpuściłem i zacząłem mu się przyglądać.Wodę puszczał do zasobnika na użyta kawę. Spuchnięta rurka za grzałką, zakamieniony lewy dolny narożnika, wiadomo, uszczelnienie zasobnika na resztki pary. Wymieniłem wszystkie uszczelnienia w infuzorze. Woda już nie leci do zasobnika ale odkamienia się przez wylewkę pary do mleka. I znów włączyłem odkamienianie, po 2 napełnieniach zbiornika wodą, wszystko dyszą do mleka idzie, nie chce zakończyć procedury. Reset mu nie pomaga. Wodę grzeje, kawę robił nawet przed ale słabą, teraz nie próbowałem, przy włączeniu woda leci wylewką kawy. Prawdopodobnie wymienię jeszcze infuzor bo rurka przeźroczysta z 3 uszczelniaczami od dołu ma pokruszony plastik mocujący ją na wkręt ale trzyma się na miejscu. Myślę że powinien się odkamieniać wylewka kawy a nie dysza do mleka.
Co mu zrobić by zakończył procedurę odkamieniania bo przewalił już kilka litrów odkamieniacza i chyba mu wystarczy.
Może ktoś bardziej w ekspresach coś podpowie.
Wpadł w pętlę odkamieniania. Po 3 napełnieniach zbiornika wody odkamieniaczem odpuściłem i zacząłem mu się przyglądać.Wodę puszczał do zasobnika na użyta kawę. Spuchnięta rurka za grzałką, zakamieniony lewy dolny narożnika, wiadomo, uszczelnienie zasobnika na resztki pary. Wymieniłem wszystkie uszczelnienia w infuzorze. Woda już nie leci do zasobnika ale odkamienia się przez wylewkę pary do mleka. I znów włączyłem odkamienianie, po 2 napełnieniach zbiornika wodą, wszystko dyszą do mleka idzie, nie chce zakończyć procedury. Reset mu nie pomaga. Wodę grzeje, kawę robił nawet przed ale słabą, teraz nie próbowałem, przy włączeniu woda leci wylewką kawy. Prawdopodobnie wymienię jeszcze infuzor bo rurka przeźroczysta z 3 uszczelniaczami od dołu ma pokruszony plastik mocujący ją na wkręt ale trzyma się na miejscu. Myślę że powinien się odkamieniać wylewka kawy a nie dysza do mleka.
Co mu zrobić by zakończył procedurę odkamieniania bo przewalił już kilka litrów odkamieniacza i chyba mu wystarczy.
Może ktoś bardziej w ekspresach coś podpowie.