Pacjent to laptop Lenovo S210, mały dotykowy. Użytkownik używał go z zewnętrznym monitorem przez HDMI bo uszkodzona była matryca.
Miała paski na całym ekranie, ale po otwarciu, jak nacisnełem na płytkę z elektroniką to obraz wskoczył. Widziałem jak windows się ładował ale jak miał wskoczyć ekran logowania, to matryca zrobiła się czarna, choć komputer chodził nadal, słychać było dysk, wentylator itd.
Miałem taką teorię że może matryca (przez tą uszkodzoną elektronikę) nie może wyświetlić wyższej rozdzielczości w systemie i się wyłącza bo jak ma wskoczyć ekran windowsa.
Model matrycy to B116XW03 V.1
Kupiłem drugą używaną ale sprawną (widziałem uruchomiony na niej system). Po podmianie to samo. Ładuje system i już jak ma wskoczyć ekran ładowania - ciemność...
Na obu matrycach obraz jest na zewnętrznym wyświetlaczu. Kombinowałem z trybem wyświetlania (Win+P) ale matryca komputera pozostaje czarna. I teraz pytanie czego to może być wina? Problem sprzętowy? Z góry dzięki.
BIOS i cały ekran ładowania systemu śmiga bez problemu na ekranie komputera tylko potem ciemność. Z menu rozruchu wybrałem wideo o niskiej rozdzielczości i też nic.
Jeszcze jedno co zauważyłem to że po podłaczeniu zasilania komputer startuje od razu. Nie wiem czy ma to znaczenie
EDIT: Teraz dopiero pomyślałem żeby sprawdzić w trybie awaryjnym. I działa matryca w tym trybie więc chyba problem softwarowy? Odinstalowałem sterowniki ekranu ale w normalnym trybie nadal brak obrazu -.-
Miała paski na całym ekranie, ale po otwarciu, jak nacisnełem na płytkę z elektroniką to obraz wskoczył. Widziałem jak windows się ładował ale jak miał wskoczyć ekran logowania, to matryca zrobiła się czarna, choć komputer chodził nadal, słychać było dysk, wentylator itd.
Miałem taką teorię że może matryca (przez tą uszkodzoną elektronikę) nie może wyświetlić wyższej rozdzielczości w systemie i się wyłącza bo jak ma wskoczyć ekran windowsa.
Model matrycy to B116XW03 V.1
Kupiłem drugą używaną ale sprawną (widziałem uruchomiony na niej system). Po podmianie to samo. Ładuje system i już jak ma wskoczyć ekran ładowania - ciemność...
Na obu matrycach obraz jest na zewnętrznym wyświetlaczu. Kombinowałem z trybem wyświetlania (Win+P) ale matryca komputera pozostaje czarna. I teraz pytanie czego to może być wina? Problem sprzętowy? Z góry dzięki.
BIOS i cały ekran ładowania systemu śmiga bez problemu na ekranie komputera tylko potem ciemność. Z menu rozruchu wybrałem wideo o niskiej rozdzielczości i też nic.
Jeszcze jedno co zauważyłem to że po podłaczeniu zasilania komputer startuje od razu. Nie wiem czy ma to znaczenie
EDIT: Teraz dopiero pomyślałem żeby sprawdzić w trybie awaryjnym. I działa matryca w tym trybie więc chyba problem softwarowy? Odinstalowałem sterowniki ekranu ale w normalnym trybie nadal brak obrazu -.-