logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Toledo III 1.6 102KM po remoncie silnika – falujące obroty i biały dym na zimnym

toledoiii1 14 Lip 2025 19:12 111 1
REKLAMA
  • #1 21606654
    toledoiii1
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Seat Toledo III 1.6 102 KM brał olej i wypadał zapłon na 1. cylindrze, paliła się jedna świeca non stop. Późniejszy objaw – na zimnym silniku przy odpaleniu szarpanie i falowanie obrotów, ale bardzo niskie! Po dodaniu gazu biały dym z rury i jeździł normalnie, czasem na jałowym czuć było wibracje silnika. Zdecydowaliśmy się na remont silnika – pękł pierścień i porysował cylinder, pewnie dlatego zarzucało olej na świecę. Wymienione pierścienie, uszczelniacze wału, uszczelki głowicy, panewki (no wszystko, co potrzeba). Po przejechaniu 500 km widać różnicę – silnik cicho chodzi, nie wibruje, ale minęły już 2 tygodnie od wymiany – dziś odpalam auto, obroty falują po odpaleniu, dym przy dodaniu gazu – mniejszy niż wcześniej, ale jednak. Po ruszeniu się uspokaja. Czy to ma związek z remontem, czy szukać przyczyny w innym miejscu?
  • REKLAMA
  • #2 21606760
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA