Cześć, mam problem z silnikiem w swoim Seacie Toledo 2 1.9 TDI 110 KM, 2004 rok. Problem jest taki, samochód na zimnym silniku dymi lekko na niebiesko, jak temperatura osiągnie 90°C, nie kopci już wcale. Z tego, co zauważyłem, to pobiera olej ok. 0,7-1 l na 1000 km. Odma niby na wężu jest lekko zachlapana olejem, często turbo przechodzi w tryb awaryjny (możliwe, że jest nieszczelny jakiś przewód od podciśnienia), a poza autem po odpuszczeniu gazu słychać cichy gwizd. Wie ktoś może, gdzie może leżeć problem? Auto odpala i jeździ normalnie i tak, jak pisałem, kopci lekko jedynie na zimnym, nawet przy mocnym bucie gdy jest zagrzany nie dymi.