logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Toledo 1.9 TDI 110 KM 2004 - na zimno dymi, bierze olej, turbo

Mateusz3652 22 Maj 2026 01:03 291 2
REKLAMA
  • #1 21907902
    Mateusz3652
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Cześć, mam problem z silnikiem w swoim Seacie Toledo 2 1.9 TDI 110 KM, 2004 rok. Problem jest taki, samochód na zimnym silniku dymi lekko na niebiesko, jak temperatura osiągnie 90°C, nie kopci już wcale. Z tego, co zauważyłem, to pobiera olej ok. 0,7-1 l na 1000 km. Odma niby na wężu jest lekko zachlapana olejem, często turbo przechodzi w tryb awaryjny (możliwe, że jest nieszczelny jakiś przewód od podciśnienia), a poza autem po odpuszczeniu gazu słychać cichy gwizd. Wie ktoś może, gdzie może leżeć problem? Auto odpala i jeździ normalnie i tak, jak pisałem, kopci lekko jedynie na zimnym, nawet przy mocnym bucie gdy jest zagrzany nie dymi.
  • REKLAMA
  • #2 21907913
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 443
    Mateusz3652 napisał:
    samochód na zimnym silniku dymi lekko na niebiesko, j

    Pod wpływem eksploatacji, współpracujące cz. się zużywają. Powstają nadmierne luzy i związane z tym nieszczelności.
    Mateusz3652 napisał:
    pobiera olej ok. 0,7-1 l na 1000 km

    Potwierdzenie powyższego.
    Mateusz3652 napisał:
    poza autem po odpuszczeniu gazu słychać cichy gwizd.

    Dokonać testy szczelności układu dolotowego.
  • #3 21908108
    Mateusz3652
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>21907913 Dziś sprawdziłem i w rurze od odmy jest na ścianach trochę oleju. Może to być przyczyną, dla której kopci na niebiesko? A jak tak, to czy po wymianie wróci wszystko do normy?
REKLAMA