Uprzejmie proszę o pomoc. Szukałem, ale bezskutecznie.
1. Mam problem z ustaleniem pokręteł regulacji samodomykacza Dorma TS 73 V.
Z tego, co ustaliłem, z boku jest regulacja siły sprężyny,
z przodu pokrętło BC reguluje tłumienie otwierania.
To z boku przy okrągłym deklu reguluje szybkość domykania. Nie wiem jednak, w której fazie: początkowej czy ostatnie 15°.
Wg dokumentacji w tej chwili dostępnej powinny być dwa pokrętła + trzecie (BC). Tych dwóch po przeciwnej stronie z przodu u mnie nie ma. Czy one są może z boku pod odkręcaną pokrywą, czy może brak tej regulacji w tym modelu. Samodomykacz już jest wiekowy.
2. Druga sprawa to uzupełnienie / wymiana oleju / odpowietrzenie.
Ponieważ oringi na osi już nie uszczelniały, kapał olej. Oringi mam, ale olej trzeba wymienić lub chociaż uzupełnić. Ile oleju należy wlać lub do jakiego poziomu uzupełnić i gdzie ten poziom zobaczę?
3. Z mojego doświadczenia najczęściej brak / niski poziom płynu stoi za brakiem tłumienia, spowalnia. Jest też problem z zbyt niską siłą domknięcia w ostatniej fazie. Będę zobowiązany za podpowiedź typowych usterek i rozwiązania problemu domknięcia w fazie <15°. Czy potrafią pęknąć sprężyny?
4. Jak umieścić oś na zębatce? Czy wymaga ona umieszczenia ze wstępnym naprężeniem zębatki? Czy może należy naprężenie sprężyny ustalić na minimum i dopiero wkładać oś do otworu?
Skrzydło ma H=2 m, szer. 82 cm, profil AL + szyba zespolona.
Pozdrawiam i dziękuję.
1. Mam problem z ustaleniem pokręteł regulacji samodomykacza Dorma TS 73 V.
Z tego, co ustaliłem, z boku jest regulacja siły sprężyny,
z przodu pokrętło BC reguluje tłumienie otwierania.
To z boku przy okrągłym deklu reguluje szybkość domykania. Nie wiem jednak, w której fazie: początkowej czy ostatnie 15°.
Wg dokumentacji w tej chwili dostępnej powinny być dwa pokrętła + trzecie (BC). Tych dwóch po przeciwnej stronie z przodu u mnie nie ma. Czy one są może z boku pod odkręcaną pokrywą, czy może brak tej regulacji w tym modelu. Samodomykacz już jest wiekowy.
2. Druga sprawa to uzupełnienie / wymiana oleju / odpowietrzenie.
Ponieważ oringi na osi już nie uszczelniały, kapał olej. Oringi mam, ale olej trzeba wymienić lub chociaż uzupełnić. Ile oleju należy wlać lub do jakiego poziomu uzupełnić i gdzie ten poziom zobaczę?
3. Z mojego doświadczenia najczęściej brak / niski poziom płynu stoi za brakiem tłumienia, spowalnia. Jest też problem z zbyt niską siłą domknięcia w ostatniej fazie. Będę zobowiązany za podpowiedź typowych usterek i rozwiązania problemu domknięcia w fazie <15°. Czy potrafią pęknąć sprężyny?
4. Jak umieścić oś na zębatce? Czy wymaga ona umieszczenia ze wstępnym naprężeniem zębatki? Czy może należy naprężenie sprężyny ustalić na minimum i dopiero wkładać oś do otworu?
Skrzydło ma H=2 m, szer. 82 cm, profil AL + szyba zespolona.
Pozdrawiam i dziękuję.