Lodówka Samsung RS552NRUA1J zamrażalnik chłodzi, a lodówka nie.
Witam. Tak jak w temacie. Pacjent to lodówka Samsung Side by Side model RS552NRUA1J. Od kilku miesięcy lodówka nie działa prawidłowo. Strona od zamrażalnika działa prawidłowo – temp. ustawiona na minus 23 i tyle jest, natomiast po stronie lodówki temperatura nie spada i jest ok. plus 16 stopni. Jakiś czas temu pomagało wyłączenie lodówki z prądu na 24 h i po ponownym włączeniu działała prawidłowo (temperatura po stronie lodówki spadała do ustawionej) przez kilka tygodni. Po kilku tygodniach przestawała chłodzić i występowało oblodzenie części lodówkowej i po ponownym wyłączeniu z prądu znowu działała prawidłowo. Aż do czasu. Teraz wyłączenie już nie pomaga. Chłodzi (mrozi) zamrażalnik do minus 23, a część lodówkowa już nie chłodzi. Lodówka nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów – na słuch pracuje tak jak zawsze – słychać pracę agregatu. Przy domykaniu drzwi światło gaśnie. Jestem użytkownikiem, nie jestem serwisantem. Lokalizacja: łódzkie województwo. Czy da się w warunkach domowych samodzielnie coś sprawdzić i ewentualnie wymienić, żeby lodówka zaczęła działać prawidłowo?
AI: Czy w części chłodziarki słychać pracę wentylatora po zamknięciu drzwi (np. po przytrzymaniu czujnika drzwi), albo czy czuć przepływ zimnego powietrza z otworów wentylacyjnych?
W części chłodziarki nie słychać pracy wentylatora.
AI: Czy na tylnej ściance chłodziarki lub w jej wnętrzu widać szron, lód lub wilgoć? Jeśli tak, to w którym miejscu i jak to wygląda?
W dolnej części chłodziarki występuje lód.
Witam. Tak jak w temacie. Pacjent to lodówka Samsung Side by Side model RS552NRUA1J. Od kilku miesięcy lodówka nie działa prawidłowo. Strona od zamrażalnika działa prawidłowo – temp. ustawiona na minus 23 i tyle jest, natomiast po stronie lodówki temperatura nie spada i jest ok. plus 16 stopni. Jakiś czas temu pomagało wyłączenie lodówki z prądu na 24 h i po ponownym włączeniu działała prawidłowo (temperatura po stronie lodówki spadała do ustawionej) przez kilka tygodni. Po kilku tygodniach przestawała chłodzić i występowało oblodzenie części lodówkowej i po ponownym wyłączeniu z prądu znowu działała prawidłowo. Aż do czasu. Teraz wyłączenie już nie pomaga. Chłodzi (mrozi) zamrażalnik do minus 23, a część lodówkowa już nie chłodzi. Lodówka nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów – na słuch pracuje tak jak zawsze – słychać pracę agregatu. Przy domykaniu drzwi światło gaśnie. Jestem użytkownikiem, nie jestem serwisantem. Lokalizacja: łódzkie województwo. Czy da się w warunkach domowych samodzielnie coś sprawdzić i ewentualnie wymienić, żeby lodówka zaczęła działać prawidłowo?
AI: Czy w części chłodziarki słychać pracę wentylatora po zamknięciu drzwi (np. po przytrzymaniu czujnika drzwi), albo czy czuć przepływ zimnego powietrza z otworów wentylacyjnych?
W części chłodziarki nie słychać pracy wentylatora.
AI: Czy na tylnej ściance chłodziarki lub w jej wnętrzu widać szron, lód lub wilgoć? Jeśli tak, to w którym miejscu i jak to wygląda?
W dolnej części chłodziarki występuje lód.