logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Usuwanie kurzu z wnętrza reflektora samochodowego po montażu przez warsztat

Rudder 04 Sie 2025 14:49 741 19
REKLAMA
  • REKLAMA
  • #2 21625716
    OPservator
    Poziom 39  
    Posty: 6790
    Pomógł: 555
    Ocena: 1233
    A jak wymieniasz żarówkę? Ściągasz klosz i jazda - życzę cierpliwości :)
    Ewentualnie opcja druga, na warsztat i niech poprawiają co skopali - bezpłatnie.
  • REKLAMA
  • #3 21625719
    Rudder
    Poziom 18  
    Posty: 916
    Ocena: 102
    OPservator napisał:
    A jak wymieniasz żarówkę?

    Co ma żarówka do tego, o co pytam? Przecież ta część reflektora, w której jest ten kurz, jest zamknięta.

    Dodano po 25 [minutach]:

    OPservator napisał:
    Ewentualnie opcja druga, na warsztat i niech poprawiają co skopali - bezpłatnie.

    W warsztacie nic nie skopali, bo po prostu nie mieli dostępu ani zapewne narzędzi, żeby uzyskać taki dostęp.
  • #4 21625769
    jarewa
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 228
    Ocena: 519
    Rudder napisał:
    W warsztacie nic nie skopali, bo po prostu nie mieli dostępu ani zapewne narzędzi, żeby uzyskać taki dostęp.



    Pierw zdaj pytanie kto kupił lampę i kto zleci montaż. Co innego gdy sam kupisz i zlecisz montaż a co innego jak oni kupili i zrobili.
  • REKLAMA
  • #6 21625790
    badboy84
    Poziom 43  
    Posty: 8749
    Pomógł: 1197
    Ocena: 1484
    To pretensje możesz mieć do siebie, czemu ma służyć ten temat?

    Moderowany przez Felini:

    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

  • #8 21625816
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17768
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6652
    Jeszcze mieli czyścić??? Kupiłeś założyli i wszystko. Jak było zakurzone to trzeba było zlecić mycie.
    Woda destylowana i ipa plus kompresor,suszarka. Trochę roboty jest.
  • #9 21625820
    jarewa
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 228
    Ocena: 519
    Rudder napisał:
    badboy84 napisał:
    czemu ma służyć ten temat?

    Temu żebym się dowiedzial jak naprawić tę ,,usterkę".


    Zdemontować i wypłukać wodą i założyć. Majstry tu niczemu nie winne a już im się oberwało. Mogłeś zlecić czyszczenie przed montażem albo samemu przed wyczyścić.
  • #11 21625904
    jarewa
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 228
    Ocena: 519
    A to zależy co to jest ten "czarny preparat montażowy"
  • #12 21625920
    badboy84
    Poziom 43  
    Posty: 8749
    Pomógł: 1197
    Ocena: 1484
    Ten preparat jak to nazywasz jest jak najbardziej potrzebny ponieważ bez niego woda będzie się dostawać do wnętrza samochodu.
    Mam nadzieję tylko że to nie jest sylikon do szyb, bo ten jest rzeczywiście trudny do usunięcia.
  • REKLAMA
  • #14 21626055
    jarewa
    Poziom 35  
    Posty: 3123
    Pomógł: 228
    Ocena: 519
    Podgrzewać opalarką delikatnie jeżeli to ten specjalistyczny "butyl" on jest miękki przy 80-90stC a jak nie butyl to tylko struna/żyłka/linka i przeciąć
  • #15 21626082
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    Witam.
    Mycie jak koledzy wyżej napisali.
    Albo.
    Nie wszystkie lampy ale większość. Do piekarnika na 60*C na 20-50 minut. To czarne co łączy klosz z obudowa strasznie zmięknie i idzie rozebrać. To masa butylowa. Po uprzednim zdjęciu spinek. Umyć, wyczyścić, dopicować. Złożyć w odwrotnej kolejności i do piekarnika na 2 zdrowaśki - no na 15 minut. Pilnować aby czarna masa była dokładnie we wszystkich miejscach bo będzie woda zalegać.
    Tylną - wolał bym płukać i suszyć.
    Pozdrawiam.
  • #16 21626239
    danielzy
    Poziom 31  
    Posty: 1270
    Pomógł: 164
    Ocena: 314
    Po płukaniu wodą mogą zostać zacieki i znowu problem. Co to za auto ? Ale widać że nie młode i podejrzewam że lampy można kupić tanio. Kupiłbym drugą w ładnym stanie i zalożył a nie bawił się z płukaniem czy rozklejaniem itp. Szkoda nerwów i zachodu,
  • #17 21626277
    James596
    Poziom 29  
    Posty: 1840
    Pomógł: 139
    Ocena: 531
    Ostatnia Almera.
  • #18 21626286
    sigwa18
    Poziom 43  
    Posty: 11938
    Pomógł: 1185
    Ocena: 3324
    >>21626239 Dlatego na koniec trzeba wypłukać wodą destylowaną. Tylko jak kurz się przyczepił to woda go nie ruszy ,choć warto spróbować.
  • #19 21626296
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    Do wody jakąś piana aktywna, ludwik itp

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem obecności kurzu wewnątrz reflektora samochodowego po montażu wykonanego przez warsztat, który nie zadbał o jego czystość. Główne zagadnienia obejmują metody usuwania zanieczyszczeń z wnętrza reflektora bez konieczności jego demontażu lub wymiany. Sugerowane rozwiązania to rozebranie reflektora w celu mechanicznego oczyszczenia, zastosowanie sprężonego powietrza do wydmuchania kurzu, a także ewentualne użycie specjalistycznych środków czyszczących przeznaczonych do elementów optycznych. Podkreślono, że reflektory są często hermetycznie zamknięte, co utrudnia dostęp do wnętrza i wymaga ostrożności, aby nie uszkodzić uszczelek i elementów optycznych. Wskazano również na konieczność kontroli szczelności reflektora po czyszczeniu, aby zapobiec ponownemu osadzaniu się kurzu i wilgoci. Brak konkretnych marek i modeli reflektorów w dyskusji.
REKLAMA