Dzień dobry,
Pacjent to Renault Kangoo 2 2010 r. osobowy (klapa jednoczęściowa otwierana do góry). Mam problem z zamkiem klapy bagażnika. Przestał działać. W weekend montowałem chińskie radio z kamerą.
Uparłem się, żeby kable przecisnąć przez peszel między karoserią a klapą - ogrzewałem cierpliwie gumę suszarką do włosów i milimetr po milimetrze wpychałem miedzianą rurkę, przez którą później przeprowadziłem wtyczki.
Zabieg się udał ale przestał działać zamek klapy
Możliwe przyczyny:
1) uszkodzenie kabla w peszlu - oświetlenie tablicy działa, ogrzewania szyby nie sprawdziłem, wiązki nie rozpruwałem;
2) wypięta jakaś wtyczka - znalazłem w nadkolu wtyczkę, na której pojawia się napięcie ok 10 v w momencie naciskania przycisków na pilocie - sęk w tym, że nie ma w co ją wpiąć;
3) inna przyczyna.
Wrzucam foto wtyczki
oraz foto wiązki z netu:
Poza białą wtyczką nie ma tam miejsca, gdzie ta moja czarna wtyczka powinna być podłączona:
Trzecie zdjęcie to widok na wtyczkę od strony zamka i przycisku odblokowania klapy - białą wtyczka od zamka, obstawiam, że kabel szary i zielony są od zasilania, pozostałe - sygnałowe od przycisku:
Szary i zielony są też w białej wtyczce od strony nadkola. Sprawdzałem tam napięcie i również pojawia się po wciśnięciu przycisków na pilocie ale jest to ok 1 V.
Proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki, dla ułatwienia dodam, że jestem kompletnym laikiem i nie umiem nawet lutować
Pacjent to Renault Kangoo 2 2010 r. osobowy (klapa jednoczęściowa otwierana do góry). Mam problem z zamkiem klapy bagażnika. Przestał działać. W weekend montowałem chińskie radio z kamerą.
Uparłem się, żeby kable przecisnąć przez peszel między karoserią a klapą - ogrzewałem cierpliwie gumę suszarką do włosów i milimetr po milimetrze wpychałem miedzianą rurkę, przez którą później przeprowadziłem wtyczki.
Zabieg się udał ale przestał działać zamek klapy
Możliwe przyczyny:
1) uszkodzenie kabla w peszlu - oświetlenie tablicy działa, ogrzewania szyby nie sprawdziłem, wiązki nie rozpruwałem;
2) wypięta jakaś wtyczka - znalazłem w nadkolu wtyczkę, na której pojawia się napięcie ok 10 v w momencie naciskania przycisków na pilocie - sęk w tym, że nie ma w co ją wpiąć;
3) inna przyczyna.
Wrzucam foto wtyczki
oraz foto wiązki z netu:
Poza białą wtyczką nie ma tam miejsca, gdzie ta moja czarna wtyczka powinna być podłączona:
Trzecie zdjęcie to widok na wtyczkę od strony zamka i przycisku odblokowania klapy - białą wtyczka od zamka, obstawiam, że kabel szary i zielony są od zasilania, pozostałe - sygnałowe od przycisku:
Szary i zielony są też w białej wtyczce od strony nadkola. Sprawdzałem tam napięcie i również pojawia się po wciśnięciu przycisków na pilocie ale jest to ok 1 V.
Proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki, dla ułatwienia dodam, że jestem kompletnym laikiem i nie umiem nawet lutować