logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zamienić poziomy napięć z fototranzystora na logikę TTL?

mgradzki 19 Gru 2005 11:34 831 1
REKLAMA
  • #1 2097256
    mgradzki
    Poziom 16  
    Posty: 295
    Pomógł: 7
    Ocena: 11
    Poszukuję metody zamieniania poziomów napięć z fototranzystora (przypuszczalnie ok. 10V gdy jest nieoświetlony i ok 4-5V po oświetleniu) na poziomy odpowiadające logice TTL. Myślalem o przerzutniku Schmitta, ale może są dostępne jakieś komparatory, które zrobilyby to bez problemów?

    Z góry dzięki za wszelkie informacje :D
  • REKLAMA
  • #2 2097881
    tszczesn
    Specjalista - oldradio
    Posty: 2495
    Pomógł: 383
    Ocena: 184
    mgradzki napisał:
    Poszukuję metody zamieniania poziomów napięć z fototranzystora (przypuszczalnie ok. 10V gdy jest nieoświetlony i ok 4-5V po oświetleniu) na poziomy odpowiadające logice TTL. Myślalem o przerzutniku Schmitta, ale może są dostępne jakieś komparatory, które zrobilyby to bez problemów?


    Każden jeden wzmacniacz operacyjny zadziała. Pamiętaj tylko o ograniczeniu poziomu napięcia wyjściowego do 5V.
REKLAMA