logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ryzen 9 9900X3D, Gigabyte X870E – czy wystarczy 1x8pin CPU zasilacza do płyty głównej?

krystian889 21 Sie 2025 15:31 366 3
REKLAMA
  • #1 21640707
    krystian889
    Poziom 3  
    Posty: 13
    Witam was i przychodzę z bardzo ważnym pytaniem.
    Ostatnio zakupiłem komputer:
    - Ryzen 9 9900X3D
    - Gigabyte X870E Altus Elite
    - 32 GB Lexar RAM 6000 MHz
    - 2 TB Samsung Evo Plus
    - Be quiet! Light Base 900 FX
    I na razie będzie karta graficzna GTX 1660 Ti i zasilacz z poprzedniego komputera.

    Zasilacz posiada 1 złącze CPU, a płyta główna ma 2 po 8-pin. Czy muszę kupić nowy zasilacz, czy wystarczy podłączyć 1 wejście 8-pin?

    Dodano po 1 minucie:

    A dodam jeszcze: zasilacz jest to Corsair CX650 650 W 80 PLUS Bronze

    Dodano po 7 minutach:

    W przyszłości planuję zmienić na zasilacz 1000 W be quiet! Power Zone 2, ponieważ będzie RTX 5080, ale na razie wydawało mi się, że ten zasilacz będzie odpowiedni, bo będzie siedział tylko GTX 1660 Ti. To 1 złącze CPU mnie teraz zastanawia.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21640722
    sylweksylwina
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 13197
    Pomógł: 1877
    Ocena: 2341
    Wystarczy jedno złącze.
    1000W to przesada, doplacilbym do zasilacza z wyższej półki, o mocy np 850W. Na pewno będzie z dużym zapasem, nawet i pod rtx5090 i OC procesora.
  • REKLAMA
  • #3 21640740
    krystian889
    Poziom 3  
    Posty: 13
    Czyli spokojnie ten Corsair z jednym złączem CPU wystarczy, więc mogę śmiało podpiąć i odpalać już PC? A jeszcze pytanie drugie: w które złącze CPU — w lewe od strony wyjść zewnętrznych, czy w prawe?
  • Pomocny post
    #4 21640754
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Podepnij do tego, do którego Ci wygodniej. Ja bym zaczął od tego z numerem jeden, czyli prawego. Jeśli z jakiegoś powodu nie zadziała to sprawdź w drugim gnieździe, ale zwykle płytom nie robi to różnicy.
REKLAMA