Posiadam w PGE jednofazową mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 4,3 kWp (falownik SOFAR 5000TLM), zgłoszoną i uruchomioną w 2016 roku czyli przed 1 kwietnia 2022 roku, rozliczaną na zasadach net-meteringu.
Planuję rozbudowę poprzez dodanie nowego falownika (SOFAR 4.4 KTL – trójfazowego) oraz 4 paneli o mocy 500 W każdy (łącznie 2 kWp), zlokalizowanych na dachu garażu.
Obie instalacje będą pracować na tym samym przyłączu (14 kW), ale jako dwa technicznie niezależne zestawy.
Czy w takim przypadku nowa część instalacji (z nowym falownikiem) będzie rozliczana na zasadach net-meteringu, czy też zostanie objęta nowym systemem net-billingu?
Proszę o potwierdzenie interpretacji oraz wskazanie właściwego trybu zgłoszenia.
Planuję rozbudowę poprzez dodanie nowego falownika (SOFAR 4.4 KTL – trójfazowego) oraz 4 paneli o mocy 500 W każdy (łącznie 2 kWp), zlokalizowanych na dachu garażu.
Obie instalacje będą pracować na tym samym przyłączu (14 kW), ale jako dwa technicznie niezależne zestawy.
Czy w takim przypadku nowa część instalacji (z nowym falownikiem) będzie rozliczana na zasadach net-meteringu, czy też zostanie objęta nowym systemem net-billingu?
Proszę o potwierdzenie interpretacji oraz wskazanie właściwego trybu zgłoszenia.