Witam, chciałbym założyć pompę ciepła gruntową - poziomą. Czy ktoś ma doświadczenia z taką instalacją, użytkuje ją i podzieli się ze mną informacjami o kosztach, problemach, ekonomiczności ogrzewania budynku jednorodzinnego 150m2?
AI: W jakim regionie znajduje się Pana dom i jaki jest rodzaj gruntu na działce (np. glina, piasek, żwir)?
woj. lubuskie, grunt glina, żwir
AI: Jaki jest standard ocieplenia budynku (rok budowy, rodzaj izolacji, zapotrzebowanie na ciepło jeśli jest znane)?
dobra izolacja, wełna mineralna 10 cm
AI: W jakim regionie znajduje się Pana dom i jaki jest rodzaj gruntu na działce (np. glina, piasek, żwir)?
woj. lubuskie, grunt glina, żwir
AI: Jaki jest standard ocieplenia budynku (rok budowy, rodzaj izolacji, zapotrzebowanie na ciepło jeśli jest znane)?
dobra izolacja, wełna mineralna 10 cm