Proszę o pomoc, kupiłam stary dom i przez dwie zimy męczę się z kopciuchem, czas na zmianę. Dom 135 kw, woj świętokrzyskie.
Myślę o pompie ciepła gruntowej poziomej, mam dużo miejsca i dodatkowym atutem są konie, które zimą produkują dużo odchodów. W pierwszej kolejności zrobię audyt energetyczny i ocieplę dom. Z tego co czytam pompa gruntowa ma lepszy współczynnik COP, więc wydajniejsza plus PV i rekuperacja.
Nie ma podłogówki więc potrzebuję wyższej temp. grzania Proszę o krytykę bądź inne pomysły. Przy PV ogranicza mnie powierzchnia dachu 30 mkw południowa strona.
Myślę o pompie ciepła gruntowej poziomej, mam dużo miejsca i dodatkowym atutem są konie, które zimą produkują dużo odchodów. W pierwszej kolejności zrobię audyt energetyczny i ocieplę dom. Z tego co czytam pompa gruntowa ma lepszy współczynnik COP, więc wydajniejsza plus PV i rekuperacja.
Nie ma podłogówki więc potrzebuję wyższej temp. grzania Proszę o krytykę bądź inne pomysły. Przy PV ogranicza mnie powierzchnia dachu 30 mkw południowa strona.