Dzień dobry,
Posiadam od jakiegoś czasu wzmacniacz MarkBass CMB121 Blackline i mam pewne pytanie/problem. Na głośniku, kiedy gram, mój overdrive brzmi jak booster. Mam go prawie na maksymalnym gainie i ma on charakterystykę bardziej boostera niż overdrive'u. Natomiast, kiedy podłączam do wzmacniacza słuchawki, ten overdrive zamienia się w bardzo mocny overdrive i zmienia się wręcz nie do poznania. I stąd moje pytanie. Czy macie jakiś pomysł, jak zrobić, żeby z głośnika wydobywał się ten przesterowany dźwięk? Czy np. jest to po prostu charakterystyczne dla tego typu wzmacniaczy lub wzmacniaczy tej marki?
AI: Czy korzystasz z oryginalnego głośnika wbudowanego w combo, czy podłączasz do wzmacniacza inną kolumnę lub głośnik?
Korzystam z oryginalnego.
AI: Jakiego basu, kabli oraz ewentualnych dodatkowych efektów używasz w swoim torze sygnału? Czy możesz opisać cały łańcuch sygnału od instrumentu do wzmacniacza?
Bass to Fender Jazz Bass. Wszystkie kable są dobrej jakości. Ten overdrive to Wampler Triumph.
Posiadam od jakiegoś czasu wzmacniacz MarkBass CMB121 Blackline i mam pewne pytanie/problem. Na głośniku, kiedy gram, mój overdrive brzmi jak booster. Mam go prawie na maksymalnym gainie i ma on charakterystykę bardziej boostera niż overdrive'u. Natomiast, kiedy podłączam do wzmacniacza słuchawki, ten overdrive zamienia się w bardzo mocny overdrive i zmienia się wręcz nie do poznania. I stąd moje pytanie. Czy macie jakiś pomysł, jak zrobić, żeby z głośnika wydobywał się ten przesterowany dźwięk? Czy np. jest to po prostu charakterystyczne dla tego typu wzmacniaczy lub wzmacniaczy tej marki?
AI: Czy korzystasz z oryginalnego głośnika wbudowanego w combo, czy podłączasz do wzmacniacza inną kolumnę lub głośnik?
Korzystam z oryginalnego.
AI: Jakiego basu, kabli oraz ewentualnych dodatkowych efektów używasz w swoim torze sygnału? Czy możesz opisać cały łańcuch sygnału od instrumentu do wzmacniacza?
Bass to Fender Jazz Bass. Wszystkie kable są dobrej jakości. Ten overdrive to Wampler Triumph.