logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie fotokomórek do MC424 w trybie StandBy.

marnykn 01 Wrz 2025 14:26 303 2
REKLAMA
  • #1 21650391
    marnykn
    Poziom 7  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Witam,
    Temat był kilkukrotnie przerabiany, natomiast w trochę starszych centralach.
    Posiadam centralę MC424. Instrukcja jest niejasna. W momencie podłączenia z aktywną funkcją “Stand by” (oszczędność energii) schemat:

    Schemat podłączenia centrali MC424 z aktywną funkcją Stand by oraz fotokomórkami TX i RX.

    Styk 12 centrali to STOP. Wychodzi, że trzeba go zwierać ze stykiem 8 centrali, czyli z 24 V, zamiast standardowo z COM (czyli styk 11 centrali).
    Podobnie ma się sytuacja ze stykiem 14, który z rysunku ma się zwierać z 8?

    O stykach 4 i 5 w fotokomórce RX nie ma nawet wzmianki w instrukcji. 4 dać na styk 11 w centrali, czyli COM, a 5 na styk 13 centrali, czyli PHOTO?
  • REKLAMA
  • #2 21650406
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    marnykn napisał:
    O stykach 4 i 5 w fotokomórce RX nie ma nawet wzmianki w instrukcji. 4 dać na styk 11 w centrali czyli COM a 5 na styk 13 centralki czyli PHOTO?


    Podłączasz pod 8 i 13 dla PHOTO, 8 i 14 dla PHOTO 1.
  • #3 21650430
    marnykn
    Poziom 7  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Ok, dzięki. Rozwiązano.
REKLAMA