Witam,
potrzebowałbym pomocy z odpowiednim podłączeniem fotokomorek photo. Chciałbym podłączyć tak fotokomorki aby przy zamykaniu w razie wykrycia przeszkody, zatrzymały proces otwierania.
Proszę o podpowiedz, który ze schematów podłączenia wybrać aby był najbardziej oszczędny i przy zamykaniu w razie przeszkody zatrzymał proces.
Próbowałem wszystkich podłączeń, schemat 7A,7B,7C i 7D i żaden nie daje spodziewanego efektu.
NA chwilę obecną mam podłączone tak jak na zdjeciu, czyli wg mnie wariant 7B (niebieski i czarny to 1, brązowe to 2, szary to 4 i żółto-zielony to 5) - ale mostkowanie 8 i 10 chyba nie da zamierzonego rezultatu.
Bede wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie gdzie wpiąć który kabelek.
Dodam jeszcze iż przy przechodzeniu przez swiatło fotokomórek słychać charakterystyczny dzwięk załączania się fotokomórki oraz oraz dioda L4 podczas normalnej pracy jest zgaszona czyli stand-by jest aktywny.
Z góry dzięki za pomoc
potrzebowałbym pomocy z odpowiednim podłączeniem fotokomorek photo. Chciałbym podłączyć tak fotokomorki aby przy zamykaniu w razie wykrycia przeszkody, zatrzymały proces otwierania.
Proszę o podpowiedz, który ze schematów podłączenia wybrać aby był najbardziej oszczędny i przy zamykaniu w razie przeszkody zatrzymał proces.
Próbowałem wszystkich podłączeń, schemat 7A,7B,7C i 7D i żaden nie daje spodziewanego efektu.
NA chwilę obecną mam podłączone tak jak na zdjeciu, czyli wg mnie wariant 7B (niebieski i czarny to 1, brązowe to 2, szary to 4 i żółto-zielony to 5) - ale mostkowanie 8 i 10 chyba nie da zamierzonego rezultatu.
Bede wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie gdzie wpiąć który kabelek.
Dodam jeszcze iż przy przechodzeniu przez swiatło fotokomórek słychać charakterystyczny dzwięk załączania się fotokomórki oraz oraz dioda L4 podczas normalnej pracy jest zgaszona czyli stand-by jest aktywny.
Z góry dzięki za pomoc