Dzień dobry.
Mam problem z połączeniem się z samochodem. Jest to Peugeot 307 1.6 benzyna z 2002 roku. Kupiłem na Aliexpress za 170zł najtańszy interfejs aby tylko zczytać bardziej szczegółowe informacje na temat check engine
oraz airbag fault. Potrzebowałem zatem czegoś odrobine lepszego od OBD aby tylko zczytać z samochodu informacje. Dodatkowo samochód strasznie źle pracuje na zimnym silniku, zatem podejrzewam że jakieś czujniki od temperatury, ewentualnie jakaś lambda wskazują głupoty.
Chińczyk mi wysłał urządzenie, które samo w sobie być może działa bo można firmware zupdatować, piszczy i w ogóle. Wysłał też płytkę z diagbox v9.85.
Niestety - nie działa.
Wybierając samochód aplikacja prosi mnie o numer VIN. gdy go wprowadzam pojawiają się przyciski: DIAGTOOL oraz PEUGEOT PLANET 2000. Niestety kliknięcie na nie nie odpala żadnego programu.
Mam teorię że to przez to że mój samochód jest na szynie VAN a nie na CAN.
Próbowałem zainstalować wcześniejszą wersję diagbox na wirtualnej maszynie, ale niestety na windows xp nie mogę znaleźć sterownika USB dla mojego urządzenia.
Urządzenie które mam to VCI, serial MDAZP15326
Mam problem z połączeniem się z samochodem. Jest to Peugeot 307 1.6 benzyna z 2002 roku. Kupiłem na Aliexpress za 170zł najtańszy interfejs aby tylko zczytać bardziej szczegółowe informacje na temat check engine
Chińczyk mi wysłał urządzenie, które samo w sobie być może działa bo można firmware zupdatować, piszczy i w ogóle. Wysłał też płytkę z diagbox v9.85.
Niestety - nie działa.
Wybierając samochód aplikacja prosi mnie o numer VIN. gdy go wprowadzam pojawiają się przyciski: DIAGTOOL oraz PEUGEOT PLANET 2000. Niestety kliknięcie na nie nie odpala żadnego programu.
Mam teorię że to przez to że mój samochód jest na szynie VAN a nie na CAN.
Próbowałem zainstalować wcześniejszą wersję diagbox na wirtualnej maszynie, ale niestety na windows xp nie mogę znaleźć sterownika USB dla mojego urządzenia.
Urządzenie które mam to VCI, serial MDAZP15326