logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Schemat podgrzewanych foteli Peugeot 3008 I 2010 – gdzie znaleźć lub udostępnić?

poranek666 05 Wrz 2025 10:40 1281 16
REKLAMA
  • #1 21653895
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Dzień dobry, czy ktoś z ma schemat, podgrzewanych foteli Peugeot 3008 I 2010 rok?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21654184
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 586
    poranek666 napisał:
    Dzień dobry, czy ktoś z ma schemat, podgrzewanych foteli Peugeot 3008 I 2010 rok?



    8302 : regulator ogrzewanego fotela kierowcy
    8310 : ogrzewane siedzenie kierowcy
    8315 : ogrzewane siedzenie pasażera
    8303 : regulator ogrzewanego fotela pasażera

    Kierowcy:

    Schemat połączeń elektrycznych do ogrzewania fotela kierowcy w samochodzie


    Schemat połączeń elektrycznych podgrzewanego fotela kierowcy i jego regulatora
    Załączniki:
    • 3008 (T84) - dziedzina komfort i użytkowanie funkcja podgrzewane siedzenia.pdf (200.01 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 3008 (T84) - dziedzina komfort i użytkowanie funkcja podgrzewane siedzenia (okablowanie).pdf (1.31 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 21655215
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Dziękuję. Jak zwykle można na Pana liczyć.
  • REKLAMA
  • #4 21688052
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Czy ogrzewanie fotela będzie działać podpięte na krótko?
  • Pomocny post
    #5 21688071
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 586
    poranek666 napisał:
    Czy ogrzewanie fotela będzie działać podpięte na krótko?


    Patrząc na schemat, to wymaga konkretnej rezystancji ustawianej z pokrętła. Jeśli chcesz sprawdzać, to bezpieczniej jest odpiąć maty od sterownika i omomierzem sprawdzić.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #6 21688182
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Tam gdzie jest BSI jest niepodłączone gniazdo z pięcioma przewodami BM02A, 2120, 9017A, 9018A i 210. Od czego to może być?
    Pomierzyłem oporności i tak: fotel kierowcy c1-c2 1,2 Ω, b1-b4 2,6 Ω; pasażer c1-c2 1,2 Ω, b1-b4 1,5 Ω.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 21688210
    wrobeleczek
    Poziom 16  
    Posty: 105
    Pomógł: 17
    Ocena: 32
    Ten moduł podgrzewania foteli nie jest specjalnie wyrafinowany. Z BSI ma kontakt tylko po to by podświetlenie modułu działało jak się światła włączy (wtyczka 40 pinowa). Oporności mat grzewczych są więc powinno działać grzanie.
  • #8 21688388
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 586
    poranek666 napisał:
    Tam gdzie jest BSI jest niepodłaczone gniazdo z pięcioma przewodami BM02A , 2120, 9017A, 9018A i 210. Od czego to może być?


    BM02A to zapewne plus akumulatora
    9017/9018 to CAN nadwozia
    2120 nie znalazłem
    210 sterowanie świateł stopu (ale to trochę dziwne)

    Masz jakąś fotkę tego?


    poranek666 napisał:
    Pomierzyłem oporności, i tak fotel kierowcy c1 c2 1,2ohma, b1 b4 2,6 ohma, pasażer c1 c2 1,2 ohma b1 b4 1,5ohma.


    OK, czyli przejście jest- maty są sprawne.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #9 21689701
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Zbliżenie na plastikową wtyczkę elektryczną z widocznymi stykami i kolorowymi przewodami
    Zbliżenie na złącze elektryczne z kolorowymi przewodami w wnętrzu pojazdu
    Zbliżenie na złącze elektryczne w samochodzie z kolorowymi przewodami
  • Pomocny post
    #10 21689874
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 586
    poranek666 napisał:
    Tam gdzie jest BSI jest niepodłączone gniazdo z pięcioma przewodami BM02A, 2120, 9017A, 9018A i 210. Od czego to może być?


    2120 - to może być Z12D :)

    Całość to fragment wiązki do podłączenia modułu haka.


    Złącze wiązki przewodów oznaczone DD w okolicy kierownicy samochodu
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #11 21697402
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Jednak podłączenie na krótko nie działa.
  • #12 21779765
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Jednak poległem. Wszystkie kable pociągnięte, grzanie foteli w BSI włączone, a jednak nie działają. Może to wina sterownika?

    [img]https://obrazki.elektroda.pl/5697055400_176565<br/> <img src=[/img] 3422_thumb.jpg">
    12V dochodzi do tego elementu i dalej sie nie rozchodzi. Czy tym przewodem
    od BSI idzie jakieś napięcie sterujące?
    Moduł elektroniczny z oznaczeniami napięć i elementem zaznaczonym jako sterujący
  • #13 21784463
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 586
    poranek666 napisał:

    12V dochodzi do tego elementu i dalej sie nie rozchodzi. Czy tym przewodem
    od BSI idzie jakieś napięcie sterujące?


    "Tym", to znaczy którym? :)
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #14 21784900
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Z pinu 22 BSI idzie kabelek do rezystorów i diody, tam musi być jakieś napięcie.
  • #15 21785456
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 586
    poranek666 napisał:
    Z pinu 22 BSI idzie kabelek do rezystorów i diody, tam musi być jakieś napięcie.


    OK, czyli pytasz o 6370 : Sterowanie wyłącznika ogrzewanego przedniego fotela.

    Patrząc na Twoje zdjęcie, to ta ścieżka przez przelotkę idzie na drugą stronę płytki.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #16 21787874
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Dowiedziałem się, że z pinu 22 BSI wychodzi 12 V, a że u mnie na tym pinie nie ma tego napięcia (nie wiem czemu), podpiąłem z innego źródła. Tak więc wszystko śmiga.
    Dziękuję za pomoc, a w szczególności panu Arturowi.
  • #17 21787876
    poranek666
    Poziom 10  
    Posty: 46
    Ocena: 2
    Przy pomocy uczynnych ludzi.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy schematu elektrycznego podgrzewanych foteli w Peugeot 3008 I z 2010 roku. Udostępniono numery pinów i funkcje elementów: regulatora fotela kierowcy (8302), ogrzewanego siedzenia kierowcy (8310), pasażera (8315) oraz regulatora fotela pasażera (8303). Schemat pokazuje, że moduł podgrzewania foteli komunikuje się z BSI głównie w celu podświetlenia modułu przy włączonych światłach, a grzanie realizowane jest przez maty grzewcze o określonych rezystancjach (około 1,2 Ω i 1,5-2,6 Ω). Występuje pytanie o działanie podłączenia na krótko, które nie działa, ponieważ system wymaga konkretnej rezystancji ustawianej pokrętłem regulatora. Wskazano, że w BSI znajduje się niepodłączone gniazdo z pięcioma przewodami (BM02A, 2120, 9017A, 9018A, 210), które może być związane z modułem haka lub innymi funkcjami pojazdu. Pomimo poprawnego podłączenia i włączonego grzania w BSI, podgrzewane fotele nie działają, co może wskazywać na uszkodzenie sterownika. Zwrócono uwagę na przewód z pinu 22 BSI, który powinien dostarczać napięcie sterujące do rezystorów i diody w module fotela.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA