logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot Expert Teepee 2012r - Lokalizacja modułów podgrzewanych foteli

micszc0349 27 Lis 2020 22:56 1428 7
REKLAMA
  • #1 19074064
    micszc0349
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam serdecznie. Mam problem z podgrzewanymi siedzeniami. Otoz
    przyciski posgrzewania działają gdyż dochodzi do nich napięcie, ale fotele się nie podgrzewaja. Wyczytałem że odpowiedzialne za to mogą być moduły lecz nie potrafię ich zlokalizować. Czy ktoś wie gdzie powinny one być??

    Dzięki za info
  • REKLAMA
  • #2 19075611
    ptr92
    Poziom 19  
    Posty: 559
    Pomógł: 27
    Ocena: 247
    Raczej BSI steruje podgrzewaniem foteli. A bezpiecznik jest ok przy akumulatorze?
  • REKLAMA
  • #3 19076689
    micszc0349
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Bezpieczniki są ok bo dawałem nowe. A gdzie ten bsi się znajduje.
  • REKLAMA
  • #4 19077096
    ptr92
    Poziom 19  
    Posty: 559
    Pomógł: 27
    Ocena: 247
    W expercie jest nad nogami pasażera, z boku. Tylko on jest kodowany i nie wolno podmieniać bez zrobienia virgin, bo inaczej będziesz miał problem z przebiegiem
  • REKLAMA
  • #5 19077348
    micszc0349
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Czyli tylko to bsi odpowiada za włączanie podgrzewania foteli czy może być jeszcze coś? Słyszałem o jakiś modułach ktore lubia sie psuc ale nie wiem czego szukać
  • #6 19077402
    ptr92
    Poziom 19  
    Posty: 559
    Pomógł: 27
    Ocena: 247
    Moduł który masz na myśli, montowany był pod fotelami przednimi, ale w wyższych klasach peugeotów, np 508
  • #7 19078154
    micszc0349
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    pod fotelem znalazlem tylko coś takiego
    Załączniki:
    • Peugeot Expert Teepee 2012r - Lokalizacja modułów podgrzewanych foteli 20201128_101628.jpg (985.38 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #8 21507274
    krzysiek_198100
    Poziom 3  
    Posty: 12
    Witam
    To jest przekaźnik od grzania fotela
    Rozwiązałeś może problem z grzaniem?

Podsumowanie tematu

✨ W Peugeot Expert Teepee 2012 problem z podgrzewanymi fotelami może wynikać z modułu sterującego podgrzewaniem, którym jest BSI (Body System Interface). BSI znajduje się nad nogami pasażera, z boku pojazdu, i jest elementem kodowanym, którego nie wolno podmieniać bez wykonania procedury "virgin", aby uniknąć problemów z przebiegiem. Bezpieczniki przy akumulatorze zostały sprawdzone i wymienione na nowe, więc problem nie leży po ich stronie. Moduły podgrzewania foteli montowane pod fotelami przednimi występują w wyższych klasach Peugeot, np. w modelu 508, ale w Expert Teepee ich nie ma. Pod fotelem może znajdować się przekaźnik odpowiedzialny za grzanie fotela.
REKLAMA