Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NEC MultiSync 75F czyżby koniec?

Ulfhedin 19 Dec 2005 19:34 1196 2
    Ulfhedin
    Level 12  
    Witam wszystkich forumowiczów i przedstawiam mój problem a właściwie problemy.

1. Po włączeniu zasilania (z "zimnego" stanu) monitor piszczy przez około 3 minuty a potem przestaje. Piszczy także caly czas przy niektórych konfiguracjach odświerzania i rozdzielczości.

2. Słabo biedaczek juz świeci. Jeśli chodzi o prace w windowsie to nie ma tu żadnych problemów jeśli chodzi natomiast o gry to po prostu masakra, żeby dojrzeć niektóre rzeczy musze monitor rozjaśnic na maksa.

Monitor ma prawie 4 lata i był dość intensywnie użytkowany (minimum 10 h pracy dziennie), aczkolwiek jakość obrazu mi odpowiada a skromny budżet nie pozwala na wymianę sprzętu więc chciałbym go naprawić.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Czy wykonałeś jakieś pomiary (ad1 - napięcia z przetwornicy, regulator B+, ad2 - napięcia na płytce kineskopu, a może ustawienia w grze trzeba by poprawić)?

Pozdrawiam.
    Ulfhedin
    Level 12  
    Pomiarów nie wykonałem bo monitor rozkręcę dopiero jutro rano. Gdzie mam te pomiary dokonać i jakie maja być prawidłowe wartości. Jeśli chodzi o ustawienia w grze to raczej to odpada gdyż jedyną grą w jaką gram to Ultima Online a w niej nie ma takich ustawień.

POMOCY!

Nie wiem jak zdjać tylną część obudowy :| Odkrecilem wszystkie (aż dwa były) wkręty. Dolna część tyłu odchodzi ładnie ale górna trzyma jak by była przyklejona. Nie udało mi sie zlokalizować żadnych zatrzasków a meczylem sie z tym pół godziny.