Mam taką bramę do pomieszczenia gospodarczego, są tam trzy zawiasy profilowe, brama ma 10 lat,
Brama jest kilka razy dziennie używana, jedno skrzydło tylko, niczym drzwi, z dobry rok temu zaczęła wadzić spodem, opadła, załozyłem po podkładce, pomogło może dwa miesiące, zauważyłem że wg mnie głownie górny zawias jakby się "zmęczył" odgiął się od ościeżnicy,
więc chciałem go zmusić aby tego nie robił, dokręciłem mu dwa wkręty, co dało efekt kilku miesięcy, ale teraz znowu mam problem, bo brama może nie wadzi, ale górą nie dochodzi, nie domyka się, dolny rygiel łapie, górny nie bardzo, jak się zamknie bramę i stoi wewnątrz, to widać, że nie ma linii między lewym skrzydłem a prawym tzn. lewe górą dochodzi do prawego skrzydła a na dole odległośc jest w miarę okej.
Plan jest taki, że kupie nowe zawiasy, trzy sztuki, sądzę, że to rozwiąże problem, a jakie Wy macie doświadczenia?
Brama jest kilka razy dziennie używana, jedno skrzydło tylko, niczym drzwi, z dobry rok temu zaczęła wadzić spodem, opadła, załozyłem po podkładce, pomogło może dwa miesiące, zauważyłem że wg mnie głownie górny zawias jakby się "zmęczył" odgiął się od ościeżnicy,
więc chciałem go zmusić aby tego nie robił, dokręciłem mu dwa wkręty, co dało efekt kilku miesięcy, ale teraz znowu mam problem, bo brama może nie wadzi, ale górą nie dochodzi, nie domyka się, dolny rygiel łapie, górny nie bardzo, jak się zamknie bramę i stoi wewnątrz, to widać, że nie ma linii między lewym skrzydłem a prawym tzn. lewe górą dochodzi do prawego skrzydła a na dole odległośc jest w miarę okej.
Plan jest taki, że kupie nowe zawiasy, trzy sztuki, sądzę, że to rozwiąże problem, a jakie Wy macie doświadczenia?