Dzień dobry,
Pod lupą nie znalazłem żadnego rozwiązania.
Mam ekspres DeLonghi Magnifica S 22.110b. Problem polega na tym, że po włożeniu kabla do gniazdka momentalnie pompuje wodę bezpośrednio do tacy ociekowej, z pominięciem dyszy, tam, gdzie leci kawa. Jak wcisnę przycisk do uruchomienia ekspresu, to po chwili namysłu zaczyna lecieć woda przez dyszę, ale i tam pompka nie chce skończyć pracy i pompuje nawet, gdy skończy się woda. Jedynie wyciągnięcie kabla z zasilania przerywa ten proces. Co to może być? Czy w tym ekspresie jest jakiś elektrozawór, który to kontroluje, czy to raczej problem elektroniki. Dodam, że wymieniłem triak zaznaczony na zdjęciu oraz uszczelnienia w środku ekspresu. Podpowiecie mi, drodzy Państwo, gdzie należy szukać problemu? Jakiś przepływomierz? Jak to pomierzyć? Poniżej zdjęcia przykładowego schematu tej płyty głównej oraz triaka, który został wymieniony, nie jestem pewny, czy miał jakiś wpływ na tę usterkę, ale widać wyraźnie, że był zjarany.
https://www.midi-pieces-menager.fr/ecam21117b...etiere-delonghi-5213223671-3077000010947.html
Dodaje link do strony ze schematem bo ss jakiś niewyraźny jest. Wrzucić jeszcze jakieś zdjęcia z płytki? Generalnie nic prócz tamtego triaka nie wyglądało na uszkodzone
AI: Czy ekspres był ostatnio odkamieniany lub dokładnie czyszczony? Jeśli tak, to kiedy i jakimi środkami?
Ekspres został wyczyszczony manualnie po rozebraniu go. Problem był jedynie w infuzorze który został dokładnie wyczyszczony
AI: Czy na panelu ekspresu pojawiają się jakieś komunikaty błędów, migające diody lub sygnały dźwiękowe podczas występowania problemu?
Brak komunikatów na panelu.
Pod lupą nie znalazłem żadnego rozwiązania.
Mam ekspres DeLonghi Magnifica S 22.110b. Problem polega na tym, że po włożeniu kabla do gniazdka momentalnie pompuje wodę bezpośrednio do tacy ociekowej, z pominięciem dyszy, tam, gdzie leci kawa. Jak wcisnę przycisk do uruchomienia ekspresu, to po chwili namysłu zaczyna lecieć woda przez dyszę, ale i tam pompka nie chce skończyć pracy i pompuje nawet, gdy skończy się woda. Jedynie wyciągnięcie kabla z zasilania przerywa ten proces. Co to może być? Czy w tym ekspresie jest jakiś elektrozawór, który to kontroluje, czy to raczej problem elektroniki. Dodam, że wymieniłem triak zaznaczony na zdjęciu oraz uszczelnienia w środku ekspresu. Podpowiecie mi, drodzy Państwo, gdzie należy szukać problemu? Jakiś przepływomierz? Jak to pomierzyć? Poniżej zdjęcia przykładowego schematu tej płyty głównej oraz triaka, który został wymieniony, nie jestem pewny, czy miał jakiś wpływ na tę usterkę, ale widać wyraźnie, że był zjarany.
https://www.midi-pieces-menager.fr/ecam21117b...etiere-delonghi-5213223671-3077000010947.html
Dodaje link do strony ze schematem bo ss jakiś niewyraźny jest. Wrzucić jeszcze jakieś zdjęcia z płytki? Generalnie nic prócz tamtego triaka nie wyglądało na uszkodzone
AI: Czy ekspres był ostatnio odkamieniany lub dokładnie czyszczony? Jeśli tak, to kiedy i jakimi środkami?
Ekspres został wyczyszczony manualnie po rozebraniu go. Problem był jedynie w infuzorze który został dokładnie wyczyszczony
AI: Czy na panelu ekspresu pojawiają się jakieś komunikaty błędów, migające diody lub sygnały dźwiękowe podczas występowania problemu?
Brak komunikatów na panelu.