Konwerter poziomów - jak podłączyć między OLED ssd1306 i Arduino?
Wyświetlacz chce 3,3 V (maks) na logice I2C. Z Arduino wychodzi mi na 5 V (niecałe) - tak musi być, ze względu na inne urządzenia podłączone na i2c.
Podłączyłem więc konwerter poziomów (fotka w załączeniu) i nie działa(?). Połączenia
Arduino -> konwerter: GND -> GND (po stronie "H"), 5V -> HV, SDL -> HV1, SCL -> HV2
OLED -> konwerter: GND -> GND, Vcc -> LV, SDL -> LV1, SCL -> LV2
I dodatkowo 3,3 V z Arduino na LV (czyli też Vcc wyświetlacza).
Czy to jest prawidłowo?
Kiedy w ogóle odłączyłem wyświetlacz i miałem tylko z Arduino: 5 V->HV, 3,3 V->LV, GND na oba GND konwertera to niezależnie czy podałem 5 V czy GND na HV1 to na LV1 było stale 0 V.
Czy coś popsułem?
Wyświetlacz chce 3,3 V (maks) na logice I2C. Z Arduino wychodzi mi na 5 V (niecałe) - tak musi być, ze względu na inne urządzenia podłączone na i2c.
Podłączyłem więc konwerter poziomów (fotka w załączeniu) i nie działa(?). Połączenia
Arduino -> konwerter: GND -> GND (po stronie "H"), 5V -> HV, SDL -> HV1, SCL -> HV2
OLED -> konwerter: GND -> GND, Vcc -> LV, SDL -> LV1, SCL -> LV2
I dodatkowo 3,3 V z Arduino na LV (czyli też Vcc wyświetlacza).
Czy to jest prawidłowo?
Kiedy w ogóle odłączyłem wyświetlacz i miałem tylko z Arduino: 5 V->HV, 3,3 V->LV, GND na oba GND konwertera to niezależnie czy podałem 5 V czy GND na HV1 to na LV1 było stale 0 V.
Czy coś popsułem?