Dzień Dobry,
auto Mazda 6 GH 2008 2.0 diesel(RF7J-02-300A) problem to całkowity brak mocy, po rozgrzaniu silnika auto ledwie pracuje i b.mocno/gryząco dymi(jakby miał mase nie spalonego paliwa).
W pamieci ECU błędów co ciekawe brak, w parametrach dziwnym wydaje się być bardzo mała wartość pobieranego przez silnik powietrza okolice 2-3g/s ( tester pokazuje że powinno być około 8g/s i tak tez pamiętam z innych samochodów). Podmieniłem więc przepływomierz na nowy z firmy Delphi model AF10135-12b1 (dobrany po katalogu) ale tutaj jest już całkiem "zle" wskazania podobne plus wyrzuca co jakiś czas błądy z niego ( na orignalnym nic się nie dzieje).
Sprawdziłem EGR przewód z niego do kanału dolotowego praktycznie zapchany, wyczyściłem ale nic to nie dało), rozłączyłem układ wydechowy przed dpf i również poprawy brak (dpf wymieniony z 2 lata temu na JMJ zamiennik).
Czy w tym modelu wycierały się wałki wydechowe jak w nowszych( chociaż to 2.0 a nie 2.2) ? Bo wygląda to dokładnie podobnie. Silnik praktycznie nie pobiera powietrza ?
Dziękuje z góry ja ew. podpowiedz.
auto Mazda 6 GH 2008 2.0 diesel(RF7J-02-300A) problem to całkowity brak mocy, po rozgrzaniu silnika auto ledwie pracuje i b.mocno/gryząco dymi(jakby miał mase nie spalonego paliwa).
W pamieci ECU błędów co ciekawe brak, w parametrach dziwnym wydaje się być bardzo mała wartość pobieranego przez silnik powietrza okolice 2-3g/s ( tester pokazuje że powinno być około 8g/s i tak tez pamiętam z innych samochodów). Podmieniłem więc przepływomierz na nowy z firmy Delphi model AF10135-12b1 (dobrany po katalogu) ale tutaj jest już całkiem "zle" wskazania podobne plus wyrzuca co jakiś czas błądy z niego ( na orignalnym nic się nie dzieje).
Sprawdziłem EGR przewód z niego do kanału dolotowego praktycznie zapchany, wyczyściłem ale nic to nie dało), rozłączyłem układ wydechowy przed dpf i również poprawy brak (dpf wymieniony z 2 lata temu na JMJ zamiennik).
Czy w tym modelu wycierały się wałki wydechowe jak w nowszych( chociaż to 2.0 a nie 2.2) ? Bo wygląda to dokładnie podobnie. Silnik praktycznie nie pobiera powietrza ?
Dziękuje z góry ja ew. podpowiedz.