logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Schemat połączenia EWD10IN, Elfon Ken 1 i unifonu Wekta – jak poprawnie podłączyć?

Cader 02 Gru 2025 16:12 255 17
  • #1 21769181
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Witam, mam problem z połączeniem ewd10in, elfon Ken 1 i unifonu Wekta. Ma ktoś jakiś poprawny schemat?
    AI: Jaki dokładnie model unifonu Wekta posiadasz?
    Nie mam pojęcia, to stary unifon u sąsiadów, wiem tylko, że Wekta i że ma 8 styków.
    AI: Czy możesz opisać, jak obecnie masz podłączone te urządzenia i na czym dokładnie polega problem (np. co nie działa)?
    Wszystko jest podłączone jak na schematach z internetu.
  • #3 21769231
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Ok, a jeśli nie używam elektrozaczepu i nie mam go, to po prostu pominąć styki ez w ewd10in i styki 5, 6 w unifonie, czy trzeba zwory?
  • Pomocny post
    #4 21769248
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Pominąć
  • #5 21769255
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Czyli w unifonie Wekta mam użyć tylko 4 z 8 styków?
  • #6 21769368
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Do samej rozmowy I dzwonka, tak
  • #7 21769666
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    A co że stykiem KE
  • #8 21769701
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Cader napisał:
    A co że stykiem KE


    Zostaw pusty
  • #9 21769711
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Czyli unifon łączymy:
    1 - Z1
    2 - masa
    3 - SU
    4 - MU
    A kasetę łączymy:
    DL -
    Masa - masa
    Mk - mk
    Gk - gk
    Sg - sg
    A jedynkę zostawiam pustą, tak?
  • Pomocny post
    #10 21769713
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Cader napisał:
    Czyli unifon łączymy
    1-Z1
    ...
    A jedynynke zostawiam pustą tak ?


    1 z kasety też do Z1
  • #11 21769718
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Ok, a jeśli takie połączenie nie działa, tzn. że zasilacz jest uszkodzony?
  • #12 21769722
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Cader napisał:
    Ok a jeśli takie połączenie nie działa tzn że zasilacz jest uszkodzony ?


    A jest nowy?
  • #13 21769795
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Nie, domofon był używany wcześniej, przenosiłem go w inne miejsce, podłączyłem tak samo i nie działa. Tylko kaseta domofonu jest nowa
  • #14 21770538
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Pomoże ktoś, bo nie wiem, czy zamawiać nowy zasilacz, czy walczyć z tym?
  • #15 21770553
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Opisz jaka funkcja działa, a jaka nie
  • #16 21770586
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Po podłączeniu, tak jak pisałeś, działa tylko dzwonek. Słychać brzęczenie w słuchawce unifonu, ale nie ma komunikacji między unifonem a kasetą.
  • #17 21770601
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2078
    Podłącz kasetę i unifon krótkimi przewodami do zasilacza aby wyeliminować ewentualne problemy z przewodami
  • #18 21780971
    Cader
    Poziom 9  
    Posty: 10
    Tak jak polecił Ircys

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy poprawnego schematu połączenia zasilacza EWD10IN, unifonu Wekta oraz kasety Elfon Ken 1. Unifon Wekta, posiadający 8 styków, wykorzystuje do podstawowej funkcji rozmowy i dzwonka jedynie 4 styki: 1 (wywołanie), 2 (masa), 3 (słuchawka SU) oraz 4 (mikrofon MU). Styki 5 i 6 służą do otwierania elektrozaczepu i mogą zostać pominięte, jeśli elektrozaczep nie jest używany. Kaseta Elfon Ken 1 powinna być podłączona do zasilacza zgodnie z oznaczeniami DL, Masa, Mk, Gk, Sg, a styki 1 kasety i 1 unifonu łączymy do linii Z1. W przypadku braku komunikacji między unifonem a kasetą, mimo działania dzwonka i brzęczenia w słuchawce, zaleca się sprawdzenie połączeń oraz podłączenie urządzeń krótkimi przewodami bezpośrednio do zasilacza w celu wyeliminowania problemów z okablowaniem. Jeśli problem nadal występuje, możliwe jest uszkodzenie zasilacza, zwłaszcza gdy urządzenia były wcześniej używane i przenoszone.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA