Witam, szanowne grono.
Od kilku dni stałem się posiadaczem stacji pogodowej LAMBRECHT i mam kilka pytań.
Stacja posiada dwa moduły pogodowe w wersji - pierwszy: Combined sensor WENTO-IND 00.14516.210001, drugi: rain gauge 00.15189.40200, oraz dołączony konwerter ICP con - 7188XA.
Mam pełną instrukcję co gdzie i jak podłączyć, tyle że stacja łączyła się przez moduł metrilog T707 remote unit, którego nie posiadam.
Zakupiłem do niej moduł RS-485 CH340 Modbus PLC USB i moje pytanie brzmi - jak to uruchomić, żeby mieć z tego użytek?
Cała instrukcja jest napisana po niemiecku i przetłumaczona na angielski, ale nie zbyt radzę sobie z tym.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie, jak i z jakim programem to może zadziałać?
AI: Na jakim systemie operacyjnym (Windows, Linux, MacOS) próbujesz uruchomić tę stację pogodową i adapter RS485?
Windows 10 Pro
AI: Czy próbowałeś już jakiegoś konkretnego oprogramowania lub sterowników do obsługi Modbus/RS485? Jeśli tak, to jakiego i jakie pojawiły się problemy lub komunikaty błędów?
Jeszcze nie podłączany.
Od kilku dni stałem się posiadaczem stacji pogodowej LAMBRECHT i mam kilka pytań.
Stacja posiada dwa moduły pogodowe w wersji - pierwszy: Combined sensor WENTO-IND 00.14516.210001, drugi: rain gauge 00.15189.40200, oraz dołączony konwerter ICP con - 7188XA.
Mam pełną instrukcję co gdzie i jak podłączyć, tyle że stacja łączyła się przez moduł metrilog T707 remote unit, którego nie posiadam.
Zakupiłem do niej moduł RS-485 CH340 Modbus PLC USB i moje pytanie brzmi - jak to uruchomić, żeby mieć z tego użytek?
Cała instrukcja jest napisana po niemiecku i przetłumaczona na angielski, ale nie zbyt radzę sobie z tym.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie, jak i z jakim programem to może zadziałać?
AI: Na jakim systemie operacyjnym (Windows, Linux, MacOS) próbujesz uruchomić tę stację pogodową i adapter RS485?
Windows 10 Pro
AI: Czy próbowałeś już jakiegoś konkretnego oprogramowania lub sterowników do obsługi Modbus/RS485? Jeśli tak, to jakiego i jakie pojawiły się problemy lub komunikaty błędów?
Jeszcze nie podłączany.