Cześć,
Szukam porady w sprawie zakupu zmywarki.
Do tej pory miałem Bosch SMV58L60EU/41 - przepracowała ok. 9-10 lat. Wcześniej zdarzały się z nią problemy, ale udało mi się ją parę razy odratować. Teraz niestety padła już na dobre.
Szukam zmywarki 60 cm, do zabudowy, ale bardzo ważny warunek: maksymalna wysokość 82 cm - wyżej będzie problem z montażem.
I teraz moja główna rozkmina:
Nie wiem, czy iść w coś tańszego, zakładając, że i tak sprzęt po gwarancji szybko się psuje, czy dopłacić do „lepszej” marki, licząc na dłuższą żywotność. Wiem, że nikt nie zagwarantuje 15 lat pracy, ale patrząc na to, co się dzieje z AGD/RTV i elektronarzędziami, mam wrażenie, że nawet drogi sprzęt pada niewiele po gwarancji.
Dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej kupić coś za ~1500 zł i mieć spokój na ~5 lat, zamiast wydać 4000 zł i też liczyć na 5 lat działania.
Zawsze wolałem kupić lepszy, markowy produkt, płacąc więcej, ale teraz już sam nie wiem.
Jak Wy to widzicie?
Macie konkretne modele albo marki zmywarek, którym faktycznie warto zaufać? Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia.
PS.
Ten Bosch nie był zły, ale gdybym nie umiał sobie go sam naprawić to po ~5 latach umarła pompogrzałka (czy tam pompa ciepła, jak to nazywają) i pewnie w serwisie za wymianę zapłaciłbym połowę wartości zmywarki.
Pozdrawiam i liczę na poradę,
LoK
Szukam porady w sprawie zakupu zmywarki.
Do tej pory miałem Bosch SMV58L60EU/41 - przepracowała ok. 9-10 lat. Wcześniej zdarzały się z nią problemy, ale udało mi się ją parę razy odratować. Teraz niestety padła już na dobre.
Szukam zmywarki 60 cm, do zabudowy, ale bardzo ważny warunek: maksymalna wysokość 82 cm - wyżej będzie problem z montażem.
I teraz moja główna rozkmina:
Nie wiem, czy iść w coś tańszego, zakładając, że i tak sprzęt po gwarancji szybko się psuje, czy dopłacić do „lepszej” marki, licząc na dłuższą żywotność. Wiem, że nikt nie zagwarantuje 15 lat pracy, ale patrząc na to, co się dzieje z AGD/RTV i elektronarzędziami, mam wrażenie, że nawet drogi sprzęt pada niewiele po gwarancji.
Dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej kupić coś za ~1500 zł i mieć spokój na ~5 lat, zamiast wydać 4000 zł i też liczyć na 5 lat działania.
Zawsze wolałem kupić lepszy, markowy produkt, płacąc więcej, ale teraz już sam nie wiem.
Jak Wy to widzicie?
Macie konkretne modele albo marki zmywarek, którym faktycznie warto zaufać? Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia.
PS.
Ten Bosch nie był zły, ale gdybym nie umiał sobie go sam naprawić to po ~5 latach umarła pompogrzałka (czy tam pompa ciepła, jak to nazywają) i pewnie w serwisie za wymianę zapłaciłbym połowę wartości zmywarki.
Pozdrawiam i liczę na poradę,
LoK