logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Acer Nitro XZ273U – czarne paski po bokach obrazu na GTX 1080Ti, skalowanie nie działa

Ronaldo09 26 Gru 2025 18:44 231 4
REKLAMA
  • #1 21790547
    Ronaldo09
    Poziom 3  
    Posty: 156
    Ocena: 8
    Kupiłem nowy monitor Acer Nitro XZ273U. Podłączyłem do komputera (karta GTX 1080Ti 11 GB) i na początku z lewej strony ucinało mi obraz. W opcjach nVidia wszedłem w "Zmień rozmiar" i górny suwak trochę cofnąłem po czym już obrazu nie ucinało. Jednak cały czas mam po bokach czarne paski (ok 2 cm). Chciałem mieć tak jak na poprzednim monitorze obraz od ramki do ramki. Zmieniałem już rozdzielczości, próbowałem ze skalowaniem do pełnego ekranu, odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem na nowo. Używam kabla DisplayPort, ale przepiąłem na HDMI i jest to samo. Już nie mam pomysłów co dalej robić. Na poprzednim monitorze Fujitsu wystarczyło podłączyć monitor przez DVI i nic nie trzeba było robić. Kabel HDMI i DP jest fabrycznie nowy, wyciągnięty z kartonu monitora.
    Procesor AMD Ryzen 5 5600X.
    Strasznie irytujące są te czarne paski po bokach i jedyna nadzieja w Was, bo wszystkie porady znalezione w internecie zawiodły.
  • REKLAMA
  • #2 21790751
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45623
    Pomógł: 4974
    Ocena: 3535
    A jaką masz ustawioną rozdzielczość oraz odświeżanie?
  • REKLAMA
  • #3 21791033
    Ronaldo09
    Poziom 3  
    Posty: 156
    Ocena: 8
    2406x1440, 240 Hz
  • REKLAMA
  • #4 21791079
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45623
    Pomógł: 4974
    Ocena: 3535
    Usuń sterowniki programem DisplayDriverUninstaler i po restrcie zainstaluj na nowo.

    Przywróć ustawienia domysle monitora (Default)

    Jeżeli powyższe nie zda rezultatu to może .świadczyć o uszkodzeniu monitora.
  • #5 21791147
    Ronaldo09
    Poziom 3  
    Posty: 156
    Ocena: 8
    Zrobiłem tak i nadal bez zmian. Dziwne, bo monitor nowiutki z komputronik.pl. Chyba będę reklamował.
REKLAMA