logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ford Focus MK2 1.6 2004 benzyna – wolne nagrzewanie silnika zimą, spadki temp.

godlo93931 27 Gru 2025 22:14 336 7
REKLAMA
  • #1 21791535
    godlo93931
    Poziom 4  
    Posty: 38
    Cześć, mam mały problem, lub to nie jest problem, bo opinie są różne, posiadam Ford Focus mk2 1.6 2004 benzyna. Jest zima i samochód bardzo wolno się nagrzewa, czasami ma też, że jak się nagrzeje do 90°C, to potrafi nagle spaść o połowę, i jak się nagrzeje z powrotem do 90°C, to już wtedy trzyma temperaturę.

    Myślałem, że to termostat, więc go wymieniłem, ale nadal jest problem z temp. i wolno się nagrzewa. Czytałem, że Fordy mk2 tak mają, że wolno się nagrzewa, ale przy temp. 5°C potrafi dojść do 90°C po przejechaniu 15-20 km, to chyba dużo potrzebuje? Przy temp. minusowej to już w ogóle nawet dystans 20 km go nie nagrzeje do 90°C, gdzie szukać przyczyny?
  • REKLAMA
  • #2 21791541
    olekt2002
    Poziom 32  
    Posty: 1916
    Pomógł: 147
    Ocena: 507
    Wygląda to jednak, na zacięty termostat w pozycji otwarty. Wymień go, tak naprawdę.
  • REKLAMA
  • #3 21791543
    godlo93931
    Poziom 4  
    Posty: 38
    Czyli co nowy termostat jest wadliwy?
  • REKLAMA
  • #4 21791550
    olekt2002
    Poziom 32  
    Posty: 1916
    Pomógł: 147
    Ocena: 507
    Jest taki prosty test. Garnek z zimna woda, do niego wrzucasz termostat i zaczynasz podgrzewać . Termometr i obserwujemy kiedy termostat zaczyna się otwierać.
  • #5 21811320
    godlo93931
    Poziom 4  
    Posty: 38
    Termostat znowu wymieniony i dalej problem. Dodam, że temp. wolno rośnie, jak włączę ogrzewanie nawet na jedynkę. Jeśli wyłączona dmuchawa, to nagrzewa się w miarę ok szybko. Gdzie leży problem?
  • REKLAMA
  • #6 21811391
    Karaczan
    Poziom 42  
    Posty: 6716
    Pomógł: 868
    Ocena: 1117
    Auto z LPG czy bez?
  • #7 21811393
    godlo93931
    Poziom 4  
    Posty: 38
    bez lpg, dodam od razu że termostat oryginal ;)
  • #8 21811638
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Ford Focus MK2 1.6 benzyna z 2004 roku ma problem z wolnym nagrzewaniem silnika zimą oraz spadkami temperatury z 90°C do około połowy wartości, po czym temperatura ponownie rośnie do 90°C i stabilizuje się. Wymieniono termostat na nowy, oryginalny, jednak problem nadal występuje. Sugerowano, że termostat może być zacięty w pozycji otwartej lub wadliwy, a prostym testem jest podgrzewanie termostatu w garnku z wodą i obserwacja momentu otwarcia. Dodatkowo zauważono, że włączenie dmuchawy ogrzewania spowalnia nagrzewanie, natomiast wyłączenie dmuchawy poprawia szybkość nagrzewania. Zalecane jest sprawdzenie, czy podczas nagrzewania na postoju chłodnica i oba węże robią się ciepłe, co wskazywałoby na prawidłową pracę termostatu. W przypadku, gdy termostat otwiera się przy około 90°C i oba węże są ciepłe, problem może leżeć poza termostatem, np. w układzie chłodzenia lub dmuchawie. Samochód nie jest zasilany LPG.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA