logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Głośniki] Jakie głośniki do podłogówek oraz suba w pokoju .

Gibcio 24 Gru 2005 12:13 1719 5
REKLAMA
  • #1 2111692
    Gibcio
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Witam !!!

    Mam problem bo nie wiem jakie głośniki mam kupić aby było dobre, czyste, mocne brzmienie w pokoju o wymiarach 2.5 m na 4.5 m (11,25 m2). Chodzi mi o 2 kolumienki podłogowe oraz suba na początku chciałem kupić coś z tonsila lecz po podliczeniu samych głośników wyszło mi około 700 zł dlatego wolałbym kupić coś tańszego np. STX za wielemniejszą cenę czy opłacało by sie kupować głośniki STX;a:

    GDN-22-120-8-SC - 35 zł x2 = 70 zł
    GDM-17-150-8-SS - 25 zł x2 = 50 zł
    GDWK-11-200-8-AJ - 38 zł x2 = 76 zł

    GDN-32-150-8-SS - 64 zł - sub

    Razem wyjdzie 260 zł ale nie wiem czy by się nadawały do tego typu konstrukcji acha wmiary kolumienek podłogowych będę około

    110 cm wysokości
    22 - 24 cm szerokości
    25-34 cm głębokości

    Jeśli macie jakieś wymiary które są już w użyciu proszę mi je napisac będę bardzo wdzięczny :)

    :D:D:D
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 2111790
    Gibcio
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    No wiem że kolory byłyby różne ale czy te głośniki sc były by bardzo dobre do zestawu 3 drożnego
  • REKLAMA
  • #4 2112309
    de Virez
    Poziom 24  
    Posty: 553
    Pomógł: 60
    Ocena: 8
    Ogólnie to GDN 22-120 nadaje sie do zestawu dwudrożnego, można go ciąć okolo 3.5 do 4 kHz, do tego ta kopulka za 38 zeta i bedzie smigac:) Średniaki to jest porażka, i raczej to bedzie lepiej grało 2way niz 3 way:)
    Pozdro
    __________
    Tak sie zastanawiam nad tym projektem... może i za same głośniki to nie jest tak dużo kasy, ale potem trzeba to napędzić. Do subwoofera trzeba by dać naprawde potężny wzmacholek (co najmniej 100w rms - zalezy jaki glosnik), kolumienki tez niczego sobie. Zamiast tego proponowal bym podłogówki na 2x STX GDN 22-120 + srednie Tesla ARP 150(40 zl) + wysokie Tesla ARN (30zl). Dolicz koszty przesyłki i masz wszystko. Teraz potrzebujesz tylko jakiegos konkretneo wzmacniacza. Na allegro, jeśli poszukasz można dostac stare sprzęty, niemieckie lub japońskie, ktore mocy mają dośc i zplacisz takie cos 300-400 zl. Trzeba coś, co będzie miało jakies 100W rms. Albo skopiuj kolumienki MDCSa (roznia sie od tego co podalem tylko niskotonowcami, ktore są tesli).
    Moim zdaniem dobre podłogówki sa niebo lepsze od podłogówek + subwooferka).
    Pozdro
  • REKLAMA
  • #5 2112434
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    A może TVM ARP 150? ARN 226.. podobna cena. Ewentualnie czarny STX 22.

    jesli co to kup Zamiast tego GDN 20/40 tonsila lub 20/60/3 (85 złotych) i kopulkę tego producenta, dopłacisz ale prościej bedzie pasma uzupełnić. Przynajmniej mniej zapłacisz za wzmacniacz, z tymi głośnikami radzą sobie wzmanciacze od 15 watów do 100W
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #6 2112487
    Gibcio
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Ja myślę nad TVM Acoustics (dawna tesla) do tego zwrotnica 3-drożna i w kolumience 4 głośniki 1 wysoko 1 srednionisko i 2 niskotonowce

    Niskotonowe oddzielone od średniotonowców i średniotonowce oddzielone od wysokotonowców.

    Zwrotnica będzie miała tłumienie 18 dB/okt jeszcze sie to dokładnie wszystko okaże :)

    Znacie jakieś stronki z Teslami (TVM acoustics) oprócz www.akkus.com.pl ?

    I czy macie jakieś pomysły na wymiary tych kolumienek ?
REKLAMA