Podłączyłem nową płytkę i inwerter połączył się prze wifi z apką.
Przy 3 używanych panelach (dwa mniejsze mam już 4 lata, większy 2 rok) wg apki nabiło wczoraj 0,9 Kw, chyba mało.
Najwięcej w pełnym słońcu szło 300Wat ale to chwiowo.
Inwerter przeszedł w stan standby woraj wieczorem jak panele przestały produkować i dzisiaj w pace jest jako wyłączony.
Czy Inwerter powinien sam się wzbudzić jak będzie mocniejsze słońce??
Wszystkie panele podłączone w szereg.
2 panele 250w oraz 1 panel 580W
Panel 250 W
Maximum power curent Imp 6,79 A
Maximum power Voltage Vmp 36,8 V
Open cicuit Voltage Voc 46,03 V
Short circuit curent Isc 7,3 A
Panel 580W
Maximum power curent Imp 13,62 A
Maximum power Voltage Vmp 42,59 V
Open cicuit Voltage Voc 51,47 V
Short circuit curent Isc 14,37 A
Może spiąć te 250W równolegle i do nich zapiąć 580W w szeregu ??
Dodano po 22 [minuty]: