logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Franke A400 – brak piany mlecznej, tylko podgrzane mleko, piszczenie wylewki

hucker100 15 Lut 2026 21:46 225 3
REKLAMA
  • #1 21839827
    hucker100
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Pomógł: 1
    Ocena: 30
    Witam, mam problem z ekspresem Franke A400. Mleko z wylewki leci, ale podgrzane a nie ma piany. System mleczny jest drożny. Podczas robienia piany, lekko piszczy w okolicach wylewki. Guma wylewki została wyczyszczona, ale nic to nie zmieniło.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21841717
    bemka
    Poziom 15  
    Posty: 251
    Pomógł: 7
    Ocena: 28
    Masz zatkany gdzieś otworek od powietrza.
  • REKLAMA
  • #3 21872829
    hucker100
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Pomógł: 1
    Ocena: 30
    Dobra przy drugim podejściu i długim posiedzeniu przy maszynie udało się. Po przeanalizowaniu układu wężyków doszedłem gdzie ekspres zasysa powietrze i nie jest to wylewka ani żaden luźny wężyk. Jest to mały kawałek plastiku wkomponowany w obudowę z mikro otworkiem który zaszedł kamieniem. Trzeba to udroznić i piana leci elegancka. Wystarczy zdjąć bok ekspresu i wypiąć ten zaworek i go wymyć i udrożnić .
    Otwarty ekspres do kawy z widocznym wnętrzem i czerwoną strzałką wskazującą element

    Problem rozwiązany.
  • #4 21873552
    hucker100
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Pomógł: 1
    Ocena: 30
    Rozwiązanie opsan powżej. Temat zamykam
REKLAMA