Pomoc w podstawach PLC TIA Portal Grafcet
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć, jak robić taki Grafcet w TIA Portal?
Dodam takie próby zrobienia tego. Robimy coś ze stykami do timerów -||- tp1.q -| |- tp1.q. Ogólnie nie rozumiem za bardzo tego programu, a w szkole nas tego nie za bardzo uczą. Pomoże ktoś wytłumaczyć, czemu tak się to robi?
AI: Z jakiego dokładnie modelu PLC Siemensa korzystasz (np. S7-1200, S7-1500)?
S7-1200
AI: Masz może jakiś kawałek swojego programu albo screen z próbą zrobienia grafcetu, który możesz wrzucić? Łatwiej będzie coś wytłumaczyć na przykładzie.
Tak
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć, jak robić taki Grafcet w TIA Portal?
Dodam takie próby zrobienia tego. Robimy coś ze stykami do timerów -||- tp1.q -| |- tp1.q. Ogólnie nie rozumiem za bardzo tego programu, a w szkole nas tego nie za bardzo uczą. Pomoże ktoś wytłumaczyć, czemu tak się to robi?
AI: Z jakiego dokładnie modelu PLC Siemensa korzystasz (np. S7-1200, S7-1500)?
S7-1200
AI: Masz może jakiś kawałek swojego programu albo screen z próbą zrobienia grafcetu, który możesz wrzucić? Łatwiej będzie coś wytłumaczyć na przykładzie.
Tak