podłączałem rns2 tylko do transporter t5 bez wyjścia magistrali CAN zastosowałem wspomniany emulator CAN-BUS Nawigacja co prawda działa ale nie do końca, nie podaje infor o wstecznym biegu, nie działa ściemnianie podświetlania, a co gorsze podaje złe impulsy o prędkości jazdy, tzn imp. pobiera z org. instalacji sam. radia a dokładnie z GALA w moim przypadku navi pokazuje większy dystans niż w rzeczywistości przejechałem i moje położenie na mapie się nie zgadza,
Jeżeli masz inną możliwość podłączenia to spróbuj .
pozdr.