Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna sieje artefakty odpadł kondensator?

25 Gru 2005 06:36 3830 12
  • Poziom 10  
    Witam

Jestem nowy i mam wielki problem na karcie pękł tz przez nieuwage i nieumiejetne zakladanie chlodznia urwalem takie cos co zamiescilem na fotce i zakreslilem nie wiem jak to nazwac co to jest czy to jest rezystor czy co pomuszcie oznaczenia mialo 2 na sobie 226c i pod R48UF gdzie moge takie cos kupic kolega mi wlutuje spowrotem na karte narazie mam artefakty jak to mi odpadlo

[URL=http://imageshack.us]Karta graficzna sieje artefakty odpadł kondensator?

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

• TermoPasty.pl
  • Poziom 43  
    Jakoś mam problemy z dopatrzeniem się tego zaznaczenia (masz na myśli te niebieskie kreski na kondensatorach?) jeśli tak to musisz wymienić. Przy zakupie zwróć uwagę na takie parametry jak pojemność np. 1500uF, napięcie np. 6V i kup o takich samych parametrach jedynie jeśli masz np. temperaturke 85C możesz kupić na 105C. Szukaj kond. na Allegro lub w sklepie elektronicznym - sprawy groszowe.
  • Poziom 32  
    popatrz przy pamięci mat_ed tam jest zakreślone a tobie tomwi17 nie radze wogle tej karty włączać póki tego nie masz zrobione bo siądzie ci coś na dobre i wogóle po zrobienió nie bdzie też działać tzn artefakty bedą
  • TermoPasty.pl
  • Spec od komputerów
    Zrób zdjęcie tylko tego fragmentu gdzie uszkodzony element.Widzę jakby zaznaczenie przy najnizszej kosci pamięci ale to za mało żeby ci powiedzieć co to za element.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zapewne elektrolit , tantal 22µF

to jest Radeon X600Pro ?

Karta graficzna sieje artefakty odpadł kondensator?
  • Poziom 10  
    nie fotke dalem pogladowa interesowala mnei tylko nazwa trgo elementu jak sie nazywa tera tylko musze poszukac elektronika
    teraz zamioescilem bardziej czytelna fotke - pogladowa moja karta to 9800SE

http://img279.imageshack.us/my.php?image=10202tf.jpg

Czyli tym elementem ktory mi pekl jest rezystor SMD??
    Czy trudno sie go wlutowuje na karte??
    znacie jakies sklepy internetowe ??
  • Poziom 32  
    Jak napisał Wojtas jest to kondensator tantalowy o pojemności 22 uF . Bardzo łatwy do pozyskania z uszkodzonych podzespołów komputerowych - zapytaj w sklepie komputerowym o uszkodzoną płytę główną , sprzedadzą za grosze . Należy pamiętać , że przy wlutowywaniu go kluczową role odgrywa prawidłowe położenie paska na nim - zwróć uwagę jak są wlutowane identyczne kondensatory przy innych kościach pamięci i ten wlutuj identycznie . Wlutujesz go odwrotnie to będzie się grzał niemiłosiernie i może coś paść . Lutuj bardzo cienkim grotem i dokładnie sprawdź czy cyna nie zlała się z innym polem lutowniczym .

Pzdr.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Witam tak koledzy mają racje jest to kondensator 22uf bardzo łatwo go kupic nawet w sklepie elektronicznym kosztuje grosze moze ze 1zł zapłacisz a wlutowanie tego jest nie takie trudne owszem jest to kondensator SMD ale ma dosc duze pady i nużki wiec spokojnie kto ma troche wprawy w lutowaniu napewno ci to wlutuje tylko niech patrzy na polaryzacje bo raz mi sie zdarzyło wywalic tantalowy kondensator w powietrze poniewaz pomyliłem polaryzacje i było ładne bum :) jeżeli był bys z okolic Katowic to ja nawet ci moge wlutowac nawet mam gdzies takie kondensatory :) Pozdrawiam Marek
  • Poziom 10  
    Niestety daleko mam do takiego sklepu:( mogl by mi ktos go kupic u siebie oczywoscie zaplace za niego
  • Użytkownik obserwowany
    Witaj jutro a moze nawet dzisiaj poszukam takiego i zobaczymy dalej :P jak to bedzie nie obiecuje ze to bedzie nowy ale w 100% sprawny bo mam kupe płyt głownych i cd romów a wiem ze takie napewno tam są :) wiesz co jak nie umiesz wlutowac to już pare kart tak miałem przysłali do mnie do domu wsadziłem sprawdziłem i odsyłałem :) po kolezensku :) i ci ją naprawie a mam profesionalny sprzet do robienia takiego czegos u mnie w robocie :) takze z miłą checią pomoge :) napisz na gg 904455 siedze na niewidoku jak narazie mam L4 wiec moge sie tym zając :P Pozdro
  • Spec od komputerów
    A nie masz w domu jakiejs starej płyty,karty do kompa? Poszukaj,może masz w domu i jest szansa że taki kondensatorek znajdziesz.
  • Użytkownik obserwowany
    CZesc mam dlaciebie ten kondensator skontaktuj sie jakos ze mną gg 904455 taki sam tylko czarny :P ale nóweczka :P Pozdrawiam Marek
  • Poziom 10  
    sycko dzial thx Wow