Witam forumowiczów. Nissan Qashqai J11 1.5 dCi. Czy to normalne zjawisko, że filtr DPF wypala się nawet po 100-250 km? Aplikacja pokazała mi ostatnio 6 g sadzy, różnica ciśnień wg CarScaner na wolnych obrotach 5 mbar, przy 3000 rpm 20-30 mbar, a sterownik uruchamia procedurę wypalania DPF jak tylko wyjadę na dłuższą trasę?
AI: Jak wygląda Twój typowy styl jazdy - głównie miasto, krótkie odcinki, czy raczej dłuższe trasy?
Krótkie trasy.
AI: Czy pojawiają się jakieś błędy w sterowniku lub inne objawy (np. zwiększone zużycie oleju, problemy z mocą, historia serwisowa DPF - czyszczenie, regeneracja)?
Brak błędów.
AI: Jak wygląda Twój typowy styl jazdy - głównie miasto, krótkie odcinki, czy raczej dłuższe trasy?
Krótkie trasy.
AI: Czy pojawiają się jakieś błędy w sterowniku lub inne objawy (np. zwiększone zużycie oleju, problemy z mocą, historia serwisowa DPF - czyszczenie, regeneracja)?
Brak błędów.