logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Winda hydrauliczna łodzi ratunkowej – 20 bar na hamulcu po neutralu

dinopd 26 Kwi 2026 14:30 210 0
REKLAMA
  • #1 21891236
    dinopd
    Poziom 10  
    Posty: 79
    Ocena: 9
    Witam

    Chciałbym zapytać szanownych kolegów o wyjaśnienie jednego problemu.

    Urządzenie to winda podnosząca i opuszczająca łódź ratunkową sterowana hydraulicznie.

    W załączniku rysunek hydrauliczny całego systemu hydraulicznego

    Problem wygląda nastepujaco. Wczasie gdy podnosi się łódź czyli dźwignia na CONTROL VALVE przesuwa sie w pozycję HOIST winda pracuje i nawija linę, ciśnienie na linii hamulca sie pojawia (wartość około 100bar) lecz gdy dźwignia wraca do pozycji neutralnej ciśnienie na linii hamulca nie zanika i utrzymuje się wartości około 20bar. Oczywiście hamulec pozostaje wciąż otwarty. Gdy dźwignię przesuwamy do pozycji LOWERING ciśnienie spada do wartości około 5 bar.
    Moje pytanie jest czy za taką systuację będzie odpowiedzialny LOAD CONTROL VALVE na silniku hydraulicznym lub brudny filtr w tym bloku załącznik nr DOC 2 czy może coś innego.

    Jednocześnie zastanawia mnie element nr 12 END HOISTING VALVE. Załącznik DOC 1
    Za co on odpowiada. Czy tylko ogranicza on podniesienie jako dodatkowy LIMIT SWITCH.
    Jest to zawór hzdrauliczny z cewką selenoida gdzie napięcie jest odcinane poprzez mechaniczny limit switch na obwodzie elektrycznym.
    Załączniki:
    • Dok1.pdf (187.04 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Dok2.pdf (201.78 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • FR CR L SP Davit.pdf (812.67 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
REKLAMA