Panowie szukam jakiś informacji od czego zacząć.
Odkurzyłem bardzo stary monitor CRT pod PC.
Problem jest taki, że obraz bardzo często wskakuje na barwę czerwoną, ale również różową. Lekkie trzepnięcie w obudowę odczarowuje ten efekt i wszystko wraca do normy.
Od czego zacząć? Jakieś czyszczenie płyty głównej monitora środkami - do czyszczenia potencjometrów Kontakt PR oraz Kontakt IPA, czy będzie coś poważniejszego i bez lutownicy się nie obejdzie?
Odkurzyłem bardzo stary monitor CRT pod PC.
Problem jest taki, że obraz bardzo często wskakuje na barwę czerwoną, ale również różową. Lekkie trzepnięcie w obudowę odczarowuje ten efekt i wszystko wraca do normy.
Od czego zacząć? Jakieś czyszczenie płyty głównej monitora środkami - do czyszczenia potencjometrów Kontakt PR oraz Kontakt IPA, czy będzie coś poważniejszego i bez lutownicy się nie obejdzie?