logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

John Deere 580 - sterownik prasy nie włącza się mimo zasilania w gnieździe 3 pin

matix40 26 Cze 2026 18:09 63 4
REKLAMA
  • #1 21928279
    matix40
    Poziom 3  
    Posty: 361
    Ocena: 18
    Witam. Prasa John Deere 580 po włączeniu sterownika guzikiem nie włącza się. Zawsze było okej tyle lat, a dziś nic nie reaguje. Zasilanie jest w gnieździe 3-pinowym, prąd dochodzi, a on się nie włącza. Gdzie szukać przyczyny? W drugiej wtyczce piny niby okej, nie luźne, przeczyszczone i nadal nie włącza się. W prasie jest skrzynka sterownika. Czy w niej jest jakiś bezpiecznik, który może się spalił? Proszę o pomoc. W sterowniku nie widzę w środku nic takiego, co byłoby uszkodzone, i też bezpiecznika nie widzę. Proszę o szybką pomoc....
  • REKLAMA
  • #2 21928290
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7853
    Pomógł: 915
    Ocena: 1613
    Miernik w łapę i sprawdź czy dochodzi napięcie przez przewód zasilający.
  • REKLAMA
  • #3 21928310
    matix40
    Poziom 3  
    Posty: 361
    Ocena: 18
    >>21928290 Nie dochodiz prąd do sterownika w ciagniku co jest pare pinow tam jest i zaden jakby ie daje prądu dziwna sporawa skrzynka w prasie ten scały komputer rozkrecilem w środku czysto łądnie nie widac nioz zeny było upalone ani nic bezpiecznika tez tam nie ma tylko jakies przekazniki uklad scalony itd... nie mam pojecia...
  • REKLAMA
  • #4 21928317
    stasiekb100
    Poziom 31  
    Posty: 2097
    Pomógł: 118
    Ocena: 454
    To jak już go rozkreciłeś, to odłącz 3 pin wtyczkę
    1 w gdzieździe 3 pin zobacz czy działa żarówka
    2 miernik na test diody i podłaczasz jeden kabelek miernika do wtyczki, drugim szukasz pinu w sterowniku. Opór ma być poniżej 1 Ohm. Tak samo z robisz z drugim bolcem we wtyczce 3 pin. Czy na prasie jest jakaś puszka, wtyczka, cokolwiek co by się rozłączy ło?
  • #5 21928407
    matix40
    Poziom 3  
    Posty: 361
    Ocena: 18
    Można zrobić test tej diody omy dowiem się czy,prad dochodzi do tego komputera co jest w prasie bo chyba nie dochodzi bo we wtyczce co przychodzi z niego do kabiny i podłączona jest do komputera w kabinie nie ma żadnego prądu w żadnych z pinów jest ich chyba z 6 i żaden,z,tych kabelków nie ma w sobie prądu dziwne ..
    Tak jakby ten sterownik w prasie nie przesyłał pradu tylko dlaczego ? Nie znam sie az tak na takich układach scalony przekaźnikach nie chce grzebać za duzo... co tam mogło sie spalić zepsuć?.
REKLAMA