Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki swift nie grzeje tylniej szyby

28 Gru 2005 14:59 4273 7
  • Poziom 9  
    Jestem posiadaczem swifta i mam problem z tylnia szyba zawsze jest nieogrzana i zaparowana, jak odłacze przewód od szyby i włacze ogrzewanie mam na szybe podawane 12V lecz jak podłacze przewód pod szybe to mam 0.24V lecz szyba nie jest opgrzewana. Wiece o co z tym chodzi?
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czyli włączasz wyłącznikiem ogrzewanie tylnej szyby i na przewodzie zasilającym masz 12V jak go od tej szyby odłączysz, a jak przyłączysz to spada do jakiś ułamków. Ogrzewanie szyby to najbardziej energorzędne urządzenie w aucie po rozruszniku. Jak tak okrutnie spada napięcie, to znaczy że źródło zasilania jest niwydolne. Sprawdź czy wyłącznik/przekaźnik jest sprawny, ze bezpiecznik jest dobry. A to 12 V to może być np z żaróweczki od kontrolki szyby, która jest przez nią zmasowiona. Miernik takie sprawy wyłapie. Dodatkowo sprawdź także masę na tylnej szybie.
  • Poziom 39  
    Skorodowane złącza lub przwód. Ostatecznie włącznik ogrzewania szyby. Jeszcze jedna możliwość to bezpiecznik (korzja styku), który dla tego celu może być oddzielnie umieszczony.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    zapomniałem dodac ze jak odłacze od szyby gdy amm 12V to dioda na właczniq mi sie swieci a jak podłacze i napiecie spada to automatycnzie dioda gasnie
    Czyli jasne. Prąd idzie gdzieś bokiem. Prawdopodobnie przez tą żaróweczkę. A ty masz wypalone styki, lub coś ci nie łączy.
  • Poziom 9  
    Hm czyli pewnie czeka mnie sprawdzanie całego układu i zabawa z włacznikiem dzieki za pomoc jak nie znajde to dalej bede pytał
    Zamiast tylnej szyby podłącz zarówkę na długiwe światła i włącz przełącznik. Pobiera ona troche prądu i wywołą spadek napięcia. Następnie sprawdź wyłącznik szyby. W ten sam sposób (pod warunkiem, że idą do niego grube prewody i wyłącza on szybe bezpośrednio, a nie przez jakiś przekaźnik). Potem bezpiecznik. W ogrzewaniu płyną duże prądy i coś się mogło nadpalić...
  • Poziom 10  
    przyczyna moze tez byc uszkodzone linie grzewcze na szybie, sprawdz omomirzem czy masz przejscie.Pozdrawiam