Możesz też zrobić tańsze wyjście i zastosować psyhiometr Augusta - to co jest w klatkach meteorologicznych, składa się to z 2 termometrów - jeden zwilżony, a drugi normalny - suchy. Należy odczytać z nich różnicę temperatur(Δt) i podstawić do wzowru: e = E-0,0007946 * Δt * p[hPa]
p - to ciśnienie[hPa]
E - ciśnienie maksymalne pary wodnej(w danej temperaturze)[hPa] skądś je trzeba znać ogólnie im większ temp tym więszke E, ale funkcji jaka to opisuje nie znam- sprawdź w literaturze
e - Ciśnienie aktualne pary wodnej[hPa]
a wzór na wilgotność względną czyli to co Cię interesuje to f=e/E *100%
Uwaga mogłem jakieś błędy popełnić. Najlepiej posprawdzaj w jakiejś literaturze...
Ps. U Siebie zamiast zwykłych termometrów zastosowałbyś 2 termometry cyfrowe podłączone do procka który z łatwością to policzy...