logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Altus 110 - jak prawidłowo podłączyć głośnik średniotonowy?

29 Gru 2005 10:02 4348 4
REKLAMA
  • #1 2125573
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 2125630
    adamjur1
    Poziom 42  
    Posty: 7051
    Pomógł: 771
    Ocena: 1000
    O ile pamiętam faza średniotonowca w trójdrożnych altusach była odwrócona fabrycznie ( związane jest to ze zjawiskami akustycznymi)
    Moc na głośnikach tonsil to ich moc znamionowa, tam pisali prawdę, ale dotyczy to mocy w jego katalogowym paśmie częstotliwości.
    Pozdr.J.
  • REKLAMA
  • #3 2125631
    Q-mac
    Poziom 27  
    Posty: 977
    Pomógł: 63
    Ocena: 191
    W sumie w altusach zwrotnica była chyba 6 db/okt więc niepotrzeba zmnieniac biegunów. Ale tez średni powinien grać normalnie odwrotnie połączony.
  • REKLAMA
  • #4 2125669
    mkubol
    Poziom 25  
    Posty: 995
    Pomógł: 50
    Ocena: 96
    W różnych kolumnach różnie było w tych starszych żeczywiście były podłączone odwrotnie w nowszych (cały czas mowa o ALTUS 110) zgodnie z oznaczeniem. Prawdy dowiedziałem się od faceta który pracował w Tonsilu Po prostu mieli małe problemy z ustaleniem biegónów magnesów a co za tym idzie z kierunkie wychylania mębrany głośniki robili taśmowo a przed montażem sprawdzali jeszcze raz gdzie plus a gdzie minus.
  • #5 2125802
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA