Witam!
Jakis czas temu otrzymalem w prezencie pare Altusów 110. Musialem w nich wymienic glosniki niskotonwe i średnitonowe gdyż były podziurawione przez dzieciaka...
Kupilem wiec takie same glosniczki jakie byly w orginalnym pudle czyli sredniaka 60wat 8 ohm oraz niskotonowca 40wat 8 ohm.
I rzecz byla dziwna gdyz okazalo sie ze po otwarciu pudla glosnik sredniotonowy byl podpiety do zwrotnicy na odwrot czyli - do + a + do -.
Poczatkowo podlaczylem go tak samo ale po zlozeniu i podlaczeniu kolumny glosnik sredniotonowy gral bardzo cicho. Podlaczylem wiec go zgodnie i do dzis cyka pieknie.
Jestem 3 wlascicielem tych glosnikow ale myslalem ze nikt ich nigdy nie rozbieral.
Wiec moje pytanie:
Jak w moim modelu powinien byc podlaczony glosnik sredniotonowy-zgodnie tak jak ja to zrobilem czy na odwrot tak jak go zastalem.
Jesli ktos ma schemat zwrotnicy od altus 110 prosilbym o wrzucenie go.
I jeszcze jedno pytanko-czy moc podana na poszczegolnych glosnikach jest moca znamionowa czy muzyczna?
Jakis czas temu otrzymalem w prezencie pare Altusów 110. Musialem w nich wymienic glosniki niskotonwe i średnitonowe gdyż były podziurawione przez dzieciaka...
Kupilem wiec takie same glosniczki jakie byly w orginalnym pudle czyli sredniaka 60wat 8 ohm oraz niskotonowca 40wat 8 ohm.
I rzecz byla dziwna gdyz okazalo sie ze po otwarciu pudla glosnik sredniotonowy byl podpiety do zwrotnicy na odwrot czyli - do + a + do -.
Poczatkowo podlaczylem go tak samo ale po zlozeniu i podlaczeniu kolumny glosnik sredniotonowy gral bardzo cicho. Podlaczylem wiec go zgodnie i do dzis cyka pieknie.
Jestem 3 wlascicielem tych glosnikow ale myslalem ze nikt ich nigdy nie rozbieral.
Wiec moje pytanie:
Jak w moim modelu powinien byc podlaczony glosnik sredniotonowy-zgodnie tak jak ja to zrobilem czy na odwrot tak jak go zastalem.
Jesli ktos ma schemat zwrotnicy od altus 110 prosilbym o wrzucenie go.
I jeszcze jedno pytanko-czy moc podana na poszczegolnych glosnikach jest moca znamionowa czy muzyczna?