Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka dobra ładowarka do AA/AAA NiMh i NiCd czterokanałowa ?

adse 29 Gru 2005 16:46 27791 32
  • #1 29 Gru 2005 16:46
    adse
    Poziom 13  

Od niedawna na Allegro są w przystępnych cenach (40-60 zł) ładowarki tzw. 4-kanałowe, umożliwiające ładowanie od 1 do 4 akumulatorków AA lub AAA, NiMh lub NiCd.
    Przeważnie są to ładowarki "beztransformatorowe", lekkie (masa 100g llub mniej), z kabelkiem zasilającym zwykłym, takim jak magnetofonowy.
    Czy ktoś sprawdzał już w działaniu takie ładowarki?
    Przykładowo za 39 zł jest dostępna taka ładowarka BLC-4A09 http://www.gmoden.com/prodect_charger_01.htm
    Jaka dobra ładowarka do AA/AAA NiMh i NiCd czterokanałowa ?

Albo któraś z firmy Konnoc:
    http://www.konnoc.com/charger/Hot%20Products.htm

np. taka podobna jest na Allegro za 59 zł:
    http://www.konnoc.com/charger/ok%20image/charger/OK/A099=.jpg
    http://www.konnoc.com/charger/Hot%20Products-A099.htm

Ogólnie poszukuję dobrej domowej ładowarki procesorowej wg następujących kryteriów:

- ładowanie od 1 szt do 4 szt. AA lub AAA (nie parami, tylko również pojedynczo)
    - ładowanie NiMh lub NiCd (najlepiej bez konieczności przełączania na poszczególny typ)
    - czas ładowania praktycznie dowolny (w rozsądnych granicach od 2 do 12 godzin lub nawet dłużej dla akku o większych pojemnościach np. 2500 mAh)
    - automatyka wyłączania (żeby nie trzeba było pamiętać o ładowaniu)
    - zabezpieczenia przed przeładowaniem

Czy ktoś może ma i używa ładowarki spełniającej te kryteria i może polecić jakiś konkretny model?

Cena im taniej tym lepiej, ale do 100-120 zł też jest do przyjęcia, o ile warto za cos dobrego tyle zapłacić.

0 29
  • #2 31 Gru 2005 22:42
    Witold5
    Poziom 30  

Ja do "bateryjek Ni-MH - AA OR AAA" posiadam ładowarkę "Sony model no BC-CS2B".Jestem z niej bardzo zadowolony,posiada diodę informującą o naładowaniu.Ceny,przykro mi nie pamiętam.

0
  • #3 02 Sty 2006 09:46
    mkaminski100
    Poziom 18  

Ja również dołączam się do pytania, jednak chciałbym rozszerzyć temat.
    Posiadam ładowarkę w funkcją rozładowania. Zauważyłem, że na Allegro są równiez ładowarki z funkcjami "odświeżenia" lub inaczej "regeneracji" baterii.
    Czy ktoś wie czym różnią sie te funkcje i potrafiłby je wyjaśnić? Jak pamiętam to "rozładowanie" polega na rozładowaniu baterii do 0,9V przed jej ładowaniem, ale nie jestem pewien czy tak jest rzeczywiście...

P.S. W problemie bateryjno-ładowarkowym przekonałem się, że w większości przypadków winne są baterie. Tak szeroko reklamowane, jakościowe akumulatory Forever tak naprawdę nawet nie umywają się do Energizerów czy innych renomowanych marek. Mam 6 Foreverów (oryginały) kupowanych po 2 szt w różnym czasie i 2 Energizery kupione z aparatem HP407. Na wszystkich zestawach Forever mocy starcza na ok 15-20 zdjęć, Energizer robi do 300zdjęć (ok 150 z lampą). To samo tyczy się baterii do telefonów; "hiper-super" li-poli 1600mAh Forever trzyma w telefonie podobnie jak nowa oryginalna NiMh 800mAh.Oryginał Forevera 1000mAh wytrzymał w N3310 "aż" dwa lata i z dnia na dzień po ok 10 sek rozmowy fon sie wyłączał...

0
  • #4 03 Sty 2006 08:54
    adse
    Poziom 13  

Funkcja odświeżania/regeneracji baterii w tych w miarę tanich ładowarkach (jak na dziś powiedzmy do 100 zł.) to jest prawdopodobnie to samo, co funkcja głębokiego rozładowania małym prądem. Mam coś takiego w ładowarce MW 9168 GS. W działaniu wygląda to tak, jakby łądowarka roładowywała akumulatorki do zera. Rozładowuje tak długo, aż lampka przestaje świecić. Później trzeba ręcznie przełaczyć na ładowanie. Zwykła funkcja rozładowania połączona jest z automatycznym przełaczaniem na ładowanie.

W bardziej zaawansowanych ładowarkach (np. modelarska AP-5 za 395 zł.) funkcja odświeżania (podobnie jak formowania) polega na wykonaniu zadanej ilości cykli rozładowanie/ładowanie. Gdzieś na forum był link do producenta i do instrukcji obsługi tej zaawansowanej ładowarki.

Podobnie zaawansowane ładowarki do AA/AAA widziałem na Allegro ostatnio za 179 zł (takie z kompletem atrap R14 i R20 do których do środka można wkładać akumulatorki AA i używać jako te większe). Fajna sprawa, ale trochę jeszcze za drogo jak dla mnie.

0
  • #5 08 Sty 2006 12:48
    ictorn
    Poziom 20  

Witam
    Ostatnio zakupiłem ładowarkę "MEDIA-TECH MT6204":
    http://www.media-tech.pl/show_item.php?id=1178&lang=pl
    sugerowana cena 119,99 zł, łudząco podobną do tej którą oferuje "EVER E-500":
    http://www.ever.com.pl/pl/prod_chargers.php?chargers=e500 której cena kształtuje się 130 zł i więcej.
    Obie mają te same bajery, mikroprocesorowe sterowanie 4-ch kanałów.
    Media-Tech daje w zestawie baterie o pojemności 2400mAh, a Ever 2300 mAh + Scyzoryk ?.
    Ja swoją kupiłem dużo taniej poniżej 100 zł (nie pytajcie gdzie i dla czego) i jestem zadowolony. Ładuje nią baterie do aparatu cyfrowego. Mimo to wybór zależy do was - marka czy funkcjonalność.

Oferta z strony MEGABAJT:
    http://www.a4tech.pl/FrontControler/1248/1885
    Pozdrówko

0
  • #6 05 Maj 2006 16:43
    xxxwielkixxx
    Poziom 10  

siemanko!! ostatnio kupilem ladowareczke 4 kanalowa FOREVER FR-8202 moim zdaniem za taka kase (38 zl + 4 akum 2500 mAh) lepszej ladowarki nie znjadziecie. naprawde nie przegrzewa akum (troszke sie dlugo laduja bo az 27 godzin ale maja spora pojemnosc przypominam 2500 mAh) ladowarka posiada dwie diody informujace o stanie naladowania akum. oczywiscie ladowreczka dobiera sobie prad jakim laduje akum w zaleznosci od ich stopn ia naladowania!!!! P_O_L_E_C_A_M naprawde dobre urzadzonko pozdro xxxWIELKIxxx

0
  • #7 05 Maj 2006 20:00
    mkaminski100
    Poziom 18  

Ale jak widzę jest to najzwyklejsza ładowarka, nawet nie impulsowa. Jest po prostu tania i to wszystko. Nie ma rozładowania, formatowania, ładowania pojedyńczych ogniw, czy choćby wyłączenia jeśli baterie są pełne. Takie, choć gorzej wyglądające można kupić za 10-15zł. Szybko niszczą baterie bo nie rozładowują je a potem przeładowują.

0
  • #8 08 Maj 2006 13:54
    adse
    Poziom 13  

Dobrą, dość szybką, procesorową ładowarkę MW 8168 GS można kupić za około 24 zł na Allegro.
    W kilka godzin naładuje akumulatorki rzędu 2500 mAh i więcej. Nic nie przeładuje, a w razie potrzeby ma jeszcze funkcję rozładowania.
    Z tanich ładowarek raczej nie ma nic lepszego. Wg mnie mija się z celem kupowanie jakiejkolwiek jeszcze tańszej ładowarki, skoro taka jest w sprzedaży za śmieszne 24 zł.
    I jak dla mnie ma ona tylko jedną wadę ;) Ładuje 2 lub 4 sztuki AA lub AAA.
    A jak mam jeden akumulatorek do naładowania, to już muszę kombinować. Z tą ładowarką w prosty i pewny sposób sobie nie poradzę.

0
  • #9 08 Maj 2006 14:00
    mkaminski100
    Poziom 18  

Mam taką, ale odnoszę subiektywne wrażenie że przeładowuje baterie bo po procesie ładowania są one dość gorące. Poza tym rzeczywiscie problem jest z 1 baterią, ale do tej pory strasznie mi to nie przeszkadzało.
    Widziałem jeszcze takie które posiadają funkcję "regeneracji" baterii, czyli rozładowują ją do zera i ładują. Ponoć rózni się to od "rozładowania" tym, że to drugie rozładowuje tylko do poziomu gdzie bateria powinna być rozładowana i jest to chyba 0,9V.
    Jesli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)

0
  • #10 08 Maj 2006 14:24
    adse
    Poziom 13  

No właśnie ja obecnie mam MW 9168 GS - to ta większa, również na duże rozmiary akumulatorków. Ale też droższa, a przy tym mało poręczna, zajmuje dużo miejsca. Za to ładuje nieco szybciej (większy prąd ładowania, niekoniecznie jest to zaleta).
    Funkcje ma bardzo podobne do tej co wspomniałem wcześniej. Właśnie różnicą jest ta funkcja "odświeżania", ta większa ładowarka ją ma.
    Działa to tak, że jak się włączy ładowarkę w tej funkcji, to dioda świeci na żółto, coraz słabiej, aż zgaśnie. Nic się nie przełącza automatycznie na ładowanie. Czyli na moje pojęcie - rozładowanie jest na zasadzie zbliżonej do rozładowania słabą żarówką. Przy czym oczywiście w ładowarce określony jest prąd tego "odświeżania" jako 100 mA (wg instrukcji), czyli mały.
    A normalna funkcja rozładowania do 0,9V (z automatycznym przełączeniem na ładowanie) to wg instrukcji 300 mA.

W sumie trudno powiedzieć, na ile takie odświeżanie jest przydatne. Jak potrzebuję rozładować do zera, to i tak przeważnie robię to w latarce ;)

Co do ładowania, to nie mam zastrzeżeń. Akumulatorki po naładowaniu są trochę ciepłe, ale nie gorące, spokojnie można je zacisnąć w dłoni bez uczucia gorąca.
    Ta mniejsza ładowarka jest wolniejsza (mniejszy prąd ładowania), to powinna być pod tym względem taka sama albo lepsza.
    Może gorące akumularki to wina akumulatorków właśnie, a nie ładowarki?
    Miałem kiedyś Forevery co się strasznie grzały, ale z GP i Energizerami nie mam takich objawów.

0
  • #12 22 Maj 2006 20:56
    _jta_
    Specjalista elektronik

:arrow: adse
    Jest nowsza wersja MW8168, która kosztuje tylko o kilka zł więcej, a ładuje każdy akumulatorek oddzielnie
    - to znaczy może ładować 1, 2, 3, lub 4 akumulatorki; MW8168 może również rozładowywać akumulatorki.

Co do nagrzewania się akumulatorków - nie powinno to się zdarzać. Czytałem, że sam proces ładowania
    chłodzi akumulatorki, dopiero kiedy są tak naładowane, że więcej już nie magazynują, nadmiar energii
    zamienia się na ciepło, i wtedy zaczynają się grzać. A i od jednego ze sprzedawców mam informację, że
    takie nagrzewanie się akumulatorków świadczy o tym, że ładowarka jest wadliwa, i to podlega reklamacji.

To nagrzewanie się ma związek ze sposobem wykrywania pełnego naładowania. Otóż gdy akumulatorek
    jest już naładowany, a próbuje się w niego władować jeszcze więcej energii, jego napięcie zaczyna spadać
    - ładowarka wykrywa to (nazywa się to metodą "negative delta V", lub "minus delta V"), i wyłącza ładowanie.
    Ale ten spadek napięcia jest różny dla różnych akumulatorków - dla jednych jest spory i na tyle szybki, że
    ładowarka bez trudu go wykrywa, dla innych (zwłaszcza NiMH) wymaga większej dokładności pomiaru.
    Jeśli producent ładowarki nie wyregulował jej dokładnie, albo oszczędził stosując starszy układ, który
    mierzył z mniejszą dokładnością - to ładowarka nie wykrywa naładowania, bądź wykrywa z opóźnieniem,
    kiedy akumulatorki są już gorące. W rezultacie ładowanie wyłącza się za późno.

Może to być również spowodowane tym, że akumulatorek był nadmiernie ładowany przez dłuższy czas,
    lub wielokrotnie, i nie był rozładowywany - następuje wtedy zmiana struktury krystalicznej NiOOH, która
    obniża napięcie, i to obniżenie napięcia występuje od razu - więc nie ma zmiany na niższe. Ale chyba
    nikt rozsądny nie wkłada do ładowarki w pełni naładowanych akumulatorków, chyba przez pomyłkę...

Aha, jak znajdę trochę czasu to spróbuję ładowania Foreverów na dobrej ładowarce z "- delta V".

Co do ładowarki Pentagram: nie znam firmy (czy raczej marki) w dziedzinie akumulatorów i ładowarek,
    więc nie jest to marka, która by miała szczególnie dobrą renomę w tej dziedzinie. Informacja, jaką podają
    na swojej stronie internetowej, nie sprawia - w moim odczuciu - wrażenia, by to była solidna firma.
    W każdym razie firmy, o których wiem, że są solidne, od takich dostawców nie kupują.
    Samą markę Pentagram pamiętam z badziewnych modemów, które ta firma wprowadziła na rynek - jak
    mam kupić modem, i widzę markę "Pentagram", to już więcej go nie oglądam, i szukam innego.

0
  • #13 22 Maj 2006 21:42
    Andrzej Maciejewski
    Poziom 20  

_jta_ napisał:

Co do nagrzewania się akumulatorków - nie powinno to się zdarzać. Czytałem, że sam proces ładowania
    chłodzi akumulatorki, dopiero kiedy są tak naładowane, że więcej już nie magazynują, nadmiar energii
    zamienia się na ciepło, i wtedy zaczynają się grzać. A i od jednego ze sprzedawców mam informację, że
    takie nagrzewanie się akumulatorków świadczy o tym, że ładowarka jest wadliwa, i to podlega reklamacji.

Ja znalazłem w internecie opis (w mojej opinii rewelacyjny) :
    data.energizer.com/PDFs/nickelmetalhydride_appman.pdf
    a tam między wieloma "skarbami" rysunek.

0
  • #14 22 Maj 2006 21:56
    yq
    Poziom 10  

Widzę że MW8168 nie ma pomiaru temperatury. Co się stanie jeżeli tak jak piszesz nie zadziała minus delta V?

p.s. Widzę w opisach ładowarki w internecie, że MW8168 ładuje 2 lub 4 ogniwa. Więc jak to jest z tym nowszym modelem?

Dodano po 10 [minuty]:

Wykres interesujący, tylko szkoda, że nie wyskalowany.

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat z pliku, który zalinkował pan Andrzej:

Cytat:
    Backup temperature termination
    recommended.

0
  • #15 23 Maj 2006 08:42
    adse
    Poziom 13  

Trochę czasu minęło, nadal szukam czegoś czterokanałowego.
    Tej nowszej wersji MW 8168 nie spotkałem, na razie wszystkie co widziałem mają przełącznik 2-4.

Kilka ładowarek przetestowałem przez ten czas.

GP Smart 2 - niby spełnia założenia, ale ma przełacznik typu NiCd lub NiMh. Do tego jest dość droga, i za mocno nagrzewa niektóre akumulatorki jak na moje odczucie. Prawdopodobnie jest to konsekwencja szybkości ładowania. Nie potrzebuję aż tak szybkiej, no chyba, że wyłączałaby precyzyjniej. Przy akumulatorkach AAA Sanyo 750 mAh nie wytrzymałem i wyłączyłem ręcznie, bo jeden się ciągle ładował gdy inne już "zgasły", ten ostatni już parzył a ładowarka nic na to, mimo, że niby ma zabezpieczenie temperaturowe. Ale jest sprawna, bo przy innych akumulatorkach wyłącza zawsze prawidłowo, chociaż im starsze i mniej uznanych firm akumulatorki, tym bardziej się grzeją.

Minwa ("Intercept") - czterokanałowa z wyświetlaczem, na Allegro za 89 zł.
    Znajomy takiej używa. Jedna z ciekawszych ładowarek, na razie nie znam lepszej wśród uniwersalnych do 100 zł. Ale też chyba zbyt szybka - i w efekcie mocno nagrzewa niektóre akumulatory - te gorszych firm albo stare długo używane.

http://www.konnoc.com/charger/ok%20image/charger/OK/6688=.jpg

Konnoc KCR-6688 - tę jeszcze mam. Ładuje 1-4 AA lub 1-2 AAA. Typ NiCd lub NiMh. Nie ma żadnych przełączników, co się włoży to ładuje. To jest zaleta. Cena też niska. Jest lekka, nieduża, żadnego zewnętrznego zasilacza, tylko kabelek "jak od magnetofonu".
    Ładuje ok, nie nagrzewa prawie w ogóle, ale....znowu w drugą stronę. Zdarza się, że się wyłącza po kilkunastu minutach, mimo, że na pewno nie zbliżyła sie nawet do pełna akumulatorków. Takie stare akumulatory Varty NiCd po rozładowaniu do zera w ogóle nie chce zacząć ładować, twierdzi, że uszkodzone. Tymczasem MW 8168 GS naładuje je bez problemów....byle jej dać parę akumulatorków na raz ;)
    W sumie Konnoc działa ok tylko przy w miarę nowych akumulatorkach NiMh AA. W przypadku NiCd ma kłopoty. W przypadku AAA NiMh wyłącza czasami dużo za wcześnie i nie ładuje nawet do połowy pojemności.

Nadal czekam na ideał ;) - bezproblemowy w użyciu dla laików, sprawnie ładujący dowolne akumulatorki AA lub AAA :) Im mniejszy i tańszy tym lepszy;)

0
  • #16 23 Maj 2006 12:33
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ja kiedyś kupiłem za 5zł ładowarkę w obudowie w kształcie samochodu - można podłączyć od 1 do 6
    akumulatorków do jednego kanału (drugiego nie próbowałem używać, kontakty ma niewygodne),
    i ona je ładuje, i wykrywa kiedy są naładowane, kończy ładowanie i daje sygnał. Ładuje prądem 1A,
    więc mniejsze akumulatorki (NiCd AAA) potrafi naładować w czasie poniżej pół godziny, a mimo to
    zazwyczaj nie powoduje nagrzewania się akumulatorków - chyba, że (zdarza się jej z niektórymi) nie
    wykryje od razu, że są naładowane, i naładuje nadmiernie - wtedy się grzeją.
    Czy ta Minwa ("Intercept") ładuje jeszcze szybciej? Jeśli nie, to może nie od prądu się grzeją?

Co do tych 4-kanałowych MW 8168 - oferował je, o ile pamiętam, Lucyf z Monpol-u (po 30zł)
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1084880 - w tej chwili nie ma żadnych aukcji.
    Kupiłem u niego jedną ładowarkę 2-4 (z paragonem), i właśnie pojechała do reklamacji.

0
  • #17 23 Maj 2006 14:43
    adse
    Poziom 13  

Ten "Intercept" to model MW 6178

Dane technicze z jednej z aukcji:

lość ładowanych akumulatorków: 1,2,3 LUB 4
    Rozmiar akumulatorków: AA lub AAA
    Typ ładowanych ogniw: Ni - Cd/Ni - MH
    Sterowanie ładowaniem: Za pomocą 4 procesorów
    Zasilanie z sieci: VAC 110/230 V 50 Hz IMPULSOWY
    Zasilanie z akumulatora samochodowego: DC 12 V - 13,8 V
    (poprzez gniazdo zapalniczki)
    Maksymalna moc wyjściowa: 5,48 VA
    Tryby ładowania: Dwa - fast i trickle
    Rozpoznawanie Delty V +/-
    Prąd szybkiego ładowania ogniw AA: 1000 mA
    Prąd szybkiego ładowania ogniw AAA: 500 mA
    Prąd doładowania ogniw AA: 100 mA
    Prąd doładowania ogniw AAA: 50 mA
    Diody sygnalizujące oraz wyświetlacz LCD + sygnalizacja dżwiękowa.

1
  • #19 25 Maj 2006 20:53
    yq
    Poziom 10  

Zajęło mi to trochę czasu, ale zapoznałem się z parametrami wielu ładowarek i dalej nie umiem znaleźć takiej, która spełniałaby moje kryteria:
    1. wyłączenie na podstawie -delta V
    2. wyłączenie na postawie temperatury
    3. ładowanie 1 i więcej akumulatorów - każdy sterowany osobno

mile widziane:
    4. ładowanie prądem w granicach 500mA dla ogniw AAA (jakoś nie jestem przekonany do pompowania ich 1 amperem lub więcej, a może się mylę?)
    5. wyłączenie timerem
    6. rozładowanie i inne podobne cykle.
    7. klapka/osłonka na akumulatorki

Jeżeli ktoś zna taką ładowarkę, to bardzo proszę żeby podzielił się ze mną swoimi informacjami. Bardzo bym też prosił o Wasze opinie na temat ładowarek spełniających przynajmniej moje podstawowe kryteria, a które posiadacie lub mieliście okazję testować.

Pozdrawiam
    yq

0
  • #20 06 Lip 2006 17:12
    jakac
    Poziom 11  

att ta twoja ładowarka to jak prostownik

Polecam ładowarke http://data.energizer.com/PDFs/ch1hr.pdf

Ten model został zastapiony modelem o wiekszym pradzie ladowania

Posiada zabezpieczenia: Temperatura, DeltaV, Timer 2h

Funkcje: Ładuje AA/AAA, wykrywa uszkodzone akumulatory, każdy kanał osobno monitorowany

Prąd ładowania AA - 2,1A
    AAA - 0,9A

Ładuje Akumulatory Sanyo 2700 ma/h w 1h 20 min

Ładowareczka miód malina

0
  • #21 10 Lip 2006 19:43
    _jta_
    Specjalista elektronik

Sugerowałbym zwracanie uwagi nie tylko na to, jaką ładowarkę się kupuje, ale i czy sprzedawca wiarygodny.

Kupiłem ładowarkę, okazało się, że wadliwa. Zapytałem w innej firmie sprzedającej ładowarki takiego
    samego typu, i ponoć od tego samego producenta, czy to, co zaobserwowałem, jest poprawnym działaniem.
    Odpowiedział mi "nie, proszę ją przynieść do reklamacji" (nie zorientował się, że ładowarka była kupowana
    nie u niego). Posłałem ją do reklamacji do tego, kto sprzedał, i dostałem z powrotem wadliwą.

W rezultacie mam wadliwą ładowarkę i żadnych szans na reklamację - chyba, żeby wnieść pozew do sądu.
    I przypuszczam, że ten, u kogo kupiłem, sprzedaje tylko wadliwe. A gdybym zapłacił 10zł więcej, i kupił
    u innego sprzedawcy, to nawet jakby się trafiła wadliwa, to bez problemów zostałaby wymieniona na dobrą.

0
  • #22 10 Lip 2006 22:36
    adse
    Poziom 13  

A na czym ta wada polega?

0
  • #23 10 Lip 2006 22:56
    _jta_
    Specjalista elektronik

Że nie wykrywa, że akumulator jest naładowany, i próbuje go ładować dalej.

0
  • #28 22 Sie 2006 14:41
    _jta_
    Specjalista elektronik

Do informacji, co wyszło z zakupu właśnie takiej ładowarki...

0
  • #29 21 Gru 2006 02:43
    Bolo_Yeung
    Poziom 13  

Po długim przetestowaniu 1-godzinnej ładowarki Energizer - nie polecam za bardzo. Ładowarka wariuje. Pierwsza kompletnie nie przerywała ładowania, baterie z włączonym i położonym na wierzchu wentylatorkiem nagrzewały się do 60 stopni, następnie zupełnie przestała ładować , potem ładowała w zależności od humoru (czasem nawet dobrze)
    Po wymianie gwarancyjnej druga działała nieco lepiej, do teraz jednak z tego co widzę, moment przerwania ładowania wykrywa bardzo dobrze - pod warunkiem że najpierw włoży się baterie a potem włączy zasilanie. Jeśli zrobię inaczej, także zaczyna szaleć...

Jeśli po naładowaniu do pełna baterii na chwilę wyłączy się zasilanie, także zaczyna ładować na nowo (i oczywiście przeładowywać)

Na stronie Energizera jest oznaczona zresztą jako "przestarzała"

Pentagram Secure Charger (chyba także już wycofana zresztą - nie widzę żadnych informacji o niej na stronie firmy) - wygląda mi na nieco lepszą. Nie przegrzewa baterii za bardzo mimo dość sporego prądu ładowania, choć także miewa problem jeśli w trakcie ładowania zostanie wyłączona...

Kupiłem kilka dni temu ładowarkę IC8800 - zapowiada się bardzo dobrze, opinie o niej w necie także są entuzjastyczne, więc czekam z nadzieją... jak przetestuję to napiszę (choć przyfdałyby się opinie innych użytkowników forum - z tego co widzę co najmniej kilkunastu ludzi już ją posiada) Ma ona kilka ciekawych funkcji (jedną z nich jest pomiar pojemności akumulatorków - polecam zajrzeć tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic610103.html
    )

0
  • #30 18 Maj 2007 19:54
    szuja3
    Poziom 10  

nawiazujac do kwestii ladowarek, chcialbym sie zapytac o jedna rzecz. Mianowicie kupilem sobie ladowarke procesorowa Konnoc KCRA099 i jest jedna kwestia, patrzac od gory na nia to pierwsza komora od prawej po wlozeniu baterii pokazuje ladowanie ,a nastepnie bateria zaczyna "migac" na pozostalych 3 komorach laduje normalnie, wiec 4-ta sluzy do czegos innego czy po prostu jest uszkodzona?

0