Witam!
poszukuję informacji na temat pojęcia PRĄDU SPOCZYNKOWEGO co to jest, do czego służy, i jak go ustawić ??? czy ktoś mógłby wyjaśnic mi to pojęcie które bardzo mnie ciekawi i niepokoi.... osobiście posiadam amplituner eltry R8040 i może na nim poćwiczę ustawianie prądu spoczynkowego z tego co się orientuje to punktem odniesienia mogą być duże rezystory ceramiczne w przypadku wzmacniaczy unitry (te o wartościach 0,33 czy 0,47 ohma) podobno to na nich mierzy się napięcie rzędu milivoltów i korzysta z prawa Ohma J=U/R dobierając prąd regulacją napięcia (za pomocą PRków) właśnie na tych rezystorach czy to jest dobra metoda może ktoś zna inną lepszą łatwiejszą metodę proszę o jej perzedstawienie i opisanie, (a swoją drogą ktoś może wie ile powinien wynosić prąd spoczynkowy w mojej R8040) z góry dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie
poszukuję informacji na temat pojęcia PRĄDU SPOCZYNKOWEGO co to jest, do czego służy, i jak go ustawić ??? czy ktoś mógłby wyjaśnic mi to pojęcie które bardzo mnie ciekawi i niepokoi.... osobiście posiadam amplituner eltry R8040 i może na nim poćwiczę ustawianie prądu spoczynkowego z tego co się orientuje to punktem odniesienia mogą być duże rezystory ceramiczne w przypadku wzmacniaczy unitry (te o wartościach 0,33 czy 0,47 ohma) podobno to na nich mierzy się napięcie rzędu milivoltów i korzysta z prawa Ohma J=U/R dobierając prąd regulacją napięcia (za pomocą PRków) właśnie na tych rezystorach czy to jest dobra metoda może ktoś zna inną lepszą łatwiejszą metodę proszę o jej perzedstawienie i opisanie, (a swoją drogą ktoś może wie ile powinien wynosić prąd spoczynkowy w mojej R8040) z góry dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie