logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć regulator Rma 130 do silniczka wentylatora?

Maniekd 22 Kwi 2003 13:07 5750 3
REKLAMA
  • #1 194479
    Maniekd
    Poziom 13  
    Posty: 127
    Pomógł: 2
    Ocena: 29
    Witam
    Mam płytke z regulatorem Rma130 chciałbym go wykorzystać do regulacji silniczka z wentylatorem.Czy ktoś mi pomorze,doradzi jak to podłączyć bez większych przeróbek.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 203748
    Maniekd
    Poziom 13  
    Posty: 127
    Pomógł: 2
    Ocena: 29
    Zapoznałem się z płytką ale nadal nie jestem pewien co mam zrobić z wejściami na płytce 1,2,3,4,5,6 czy wszystkie są potrzebne?
  • #4 203905
    POL02
    Specjalista AGD
    Posty: 2596
    Pomógł: 180
    Ocena: 549
    Witam.
    OK zapoznałeś się.A jest w tym wszystkim zasadnicza sprawa,że regulator ten pracuje z tachometrycznym sprzężeniem zwrotnym.
    Silnik musi mieć dobudowaną prądnicę.
    Myślę,że rozwiążemy to inaczej jeżeli będzie Ci to odpowiadało.
    Proponuję układ na innym scalaku bez prądnicy tachometrycznej.Regulator napięcia o regulacji fazowej na triaku (podobnie jak w RMA 130 ale nie do konca).Jeżeli chcesz zbudować taki regulator to napisz przygotuję schemat.
REKLAMA