Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd ochrony systemu Windows

23 Kwi 2003 00:47 1774 8
  • Poziom 11  
    Witam.

Gdy chcę zakończyć pracę mojego komputera, to pojawia mi się taki komunikat:

:arrow: Błąd ochrony systemu Windows. Należy ponownie uruchomić komputer. System zatrzymany. :?:

Komunikat ten pojawia się w chwilę po ukazaniu się ekranu z informacją, że MOŻNA BEZPIECZNIE WYŁĄCZYĆ KOMPUTER.
    Przeinstalowanie systemu nic nie dało :(

Co może być przyczyną pojawiania się tego komunikatu? Proszę o jekąś poradę.

Dodam, że mam Windows'y ME
  • Poziom 11  
    WITAM

Wydaje mi sie ze masz uwalona pamiec :(
    Sprobuj wlozyc inna kosc, a jak masz kilka w kompie to wyjmuj po kolei, az odkryjesz winowajce.

Chociaz moze to nie byc to.
  • Poziom 15  
    Owego czasu miałem takie przypadki z ECS K7S5A. Po instalacji WIN98 i próbie ponownego uruchomienia systemu od razu wyskakiwał błąd. Oczywiście pierwsza sprawa to sprawdzenie pamięci ale po zainstalowaniu sterowników VXD i AGP zazwyczaj pomaga.
  • Poziom 13  
    A może program antywirusowy? Zdarzyło mi się podobnie z Norton Antivirus. Trzeba wyłączyć opcję skanowania dyskietki przy zakończeniu pracy systemu lub zmienić antywirusa na nowszą wersję.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Watpie ze to wina kosci ,bo juz nie raz tak mialem z roznymi kompami i roznymi kosciami .. na kosciach firmy Siemens tez mi sie to zdarzalo.. format ,przeinstalowanie systemu i wgranie w/w sterow powinno rozwiazac sprawe
  • Poziom 42  
    Do któreś wersji windowsa był specjalny patch usuwający tę niedogodność. Nie pamiętam do której ale to było raczej któreś z 95/98/me.
  • Poziom 11  
    Czyli z tego co rozumiem to:
    1. muszę zainstalować sterowniki VXD i AGP
    2. jeśli problem będzie się nadal powtarzać, to mam zwaloną pamięć, tak?

Co do uściślenia nie mam żadnego rezydującego programu antywirusowego i mam tylko jedną kość pamięci.

:arrow: elektryk
    Może pamiętasz jak się ten patch nazywa :roll:
  • Poziom 28  
    W pracy (PI 200, 64MBRAM, Dysk Seagate Medalist 6.4GB), wywalało takiego pięknego screena z błędem podczas odczytów pliku na dysku. Po włączeniu proga diagnostycznego okazało się, że dysk jest cały w uszkodzonych sektorach, a następnie dysk padł. Sprawdź twardego, najlepiej Nortonem DiskDoctorem z testem powierzchni!