Witam.
Mam problemy z autem jak w tytule.
1. Usterka polega na wadliwym działaniu deski rozdzielczej tj. Wskaźniki podskakują, nie działają kontrolki. Nawet nie ma podświetlania Po chwili zaczyna działać znów wszystko poprawnie albo prawie poprawnie. I tak co chwila. Czasami wszystkie wskaźniki idą na full i to do tego stopnia, że źle teraz wskazuje poziom paliwa (prawie pełno na wskaźniku gdy w baku prawie pustka)o ile wogóle zechce go wskazywać. Dobrze, że chociaż kontrolka od rezerwy działa poprawnie. Szaleją wskazania przebiegu. Czasami jest faktyczny stan a czasami jakiś dziwny (sprzed roku). Co mogę samemu sprawdzić a z czym muszę jechać do jakiegoś serwisu. Może coś poradzicie.
2. Usterka silnika polega na szarpaniu w czasie jazdy. Szczególnie jest to odczuwalne gdy silnik jest zimny. W zasadzie silnik jest dynamiczny. Ma sensowne przyspieszenie ale to szarpanie uniemożliwia płynną jazdę ze stałą prędkością na szczególnie niskim biegu na przykład w mieście od świateł do świateł. Silnik ma około 120 tys przejechane.
Autko z 2001 r. P zapaleniu nA wolnych obrotach na wskaźniku od obrotów widać w momencie szarpnięcia mały spadek prędkości obrotowej zresztą słyszalny. Po zdjęciu tego ustrojstwie od dopalania spalin widać przy szarpnięciach takie buchnięcia spalinami. Nie wiem czy to pompa czy co. Wtryski były robione, pompa była regenerowana.
Proszę o pomoc.
Dodano po 5 [minuty]:
Zapomniałem dodać. Samochód był sprawdzany komputerem i nic nie wykazało badanie jak chodzi o działanie silnika. Nie był sprawdzany gdy pojawiłą się usterka deski rozdzielczej. Zaczęła się około 2 miesięcy temu.
Czasami pomagało odpięcie od akumulatora i ponowne jego połączenie.Ale to tylko czasami
Mam problemy z autem jak w tytule.
1. Usterka polega na wadliwym działaniu deski rozdzielczej tj. Wskaźniki podskakują, nie działają kontrolki. Nawet nie ma podświetlania Po chwili zaczyna działać znów wszystko poprawnie albo prawie poprawnie. I tak co chwila. Czasami wszystkie wskaźniki idą na full i to do tego stopnia, że źle teraz wskazuje poziom paliwa (prawie pełno na wskaźniku gdy w baku prawie pustka)o ile wogóle zechce go wskazywać. Dobrze, że chociaż kontrolka od rezerwy działa poprawnie. Szaleją wskazania przebiegu. Czasami jest faktyczny stan a czasami jakiś dziwny (sprzed roku). Co mogę samemu sprawdzić a z czym muszę jechać do jakiegoś serwisu. Może coś poradzicie.
2. Usterka silnika polega na szarpaniu w czasie jazdy. Szczególnie jest to odczuwalne gdy silnik jest zimny. W zasadzie silnik jest dynamiczny. Ma sensowne przyspieszenie ale to szarpanie uniemożliwia płynną jazdę ze stałą prędkością na szczególnie niskim biegu na przykład w mieście od świateł do świateł. Silnik ma około 120 tys przejechane.
Autko z 2001 r. P zapaleniu nA wolnych obrotach na wskaźniku od obrotów widać w momencie szarpnięcia mały spadek prędkości obrotowej zresztą słyszalny. Po zdjęciu tego ustrojstwie od dopalania spalin widać przy szarpnięciach takie buchnięcia spalinami. Nie wiem czy to pompa czy co. Wtryski były robione, pompa była regenerowana.
Proszę o pomoc.
Dodano po 5 [minuty]:
Zapomniałem dodać. Samochód był sprawdzany komputerem i nic nie wykazało badanie jak chodzi o działanie silnika. Nie był sprawdzany gdy pojawiłą się usterka deski rozdzielczej. Zaczęła się około 2 miesięcy temu.
Czasami pomagało odpięcie od akumulatora i ponowne jego połączenie.Ale to tylko czasami