Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot partner "szarpie"przy 2000 obrotów

02 Paź 2006 11:22 5078 8
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam peugeota partnera 1.9d /silnik dw8/ 180 tyś.km 2001r,pompa lucas.
    Mam problem z "szarpaniem " silnika przy 2000 obrotów.Poniżej oraz powyżej 2000 jest wszystko ok. Filtry wymienione,elektrozawór egr- nowy,
    brak powietrza w przewodach paliwa.
    Na wolnych obrotach pracuje równo.
    Komputer pokazywał tylko błąd egr - który wymieniono.
    Proszę o radę , gdzie szukać ew.usterki - pompa, wtryski itp.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za podpowiedź,muszę sprawdzić czy mam w zbiorniku pompę paliwa, a co do przepływomierza ( to ten za filtrem powietrza?) to może ktoś wie jak go sprawdzić? pozdrawiam Grzegorz
  • Poziom 17  
    nidługo wszyscy bedą naprawiałi swoje samochody sami a nasz zawód zniknie
  • Poziom 10  
    Bardzo chetnie podjadę do "prawdziwego" warsztatu w okolicach Krakowa lecz takiego który zna sie na dieselach, a nie jak w większości jedyna rada to albo wymienimy panu połowę samochodu lub niech pan przyjedzie jak całkiem się zepsuje to my to wtedy naprawimy, bo jak jeździ to ciężko powiedzieć - może być wszystko.
    Peugeot partner 1,9 diesel nie ma pompy paliwa w zbiorniku.
    Doradzono mi by sprawdzić uszczelke pod głowicą.
    Mam pytanie jak ja sprawdzić , jakie są objawy jej nieszczelności.
  • Poziom 12  
    Awaria występuje dokładnie przy 2tyś obrotów na każdym biegu, przy każdym obciążeniu?
    Żadko się zdarza.. ale może być to wina potencjometru pedału gazu.. Warto go zdiagnozować ;)

Mechanicy, czy elektrycy mówiąc
    grego110 napisał:
    niech pan przyjedzie jak całkiem się zepsuje to my to wtedy naprawimy, bo jak jeździ to ciężko powiedzieć - może być wszystko.

mają świętą racje gdy mowa o co trudniejszych przypadkach. Niestety trzeba się z tym pogodzić jeśli nie chce się wymieniać połowy samochodu.
    Co do uszczelki-to raczej nie to :)
  • Poziom 10  
    Jak mozna zdiagnozować niesprawny potencjometru pedału gazu?
    /Dziękuję za zainteresowanie/

Dodano po 5 [minuty]:

Szarpanie występuje pomiędzy 2000 a 2500 obrotów, najczęściej przy próbie jazdy ze stała prędkością na III i IV biegu .
  • Poziom 12  
    p.: Jak mozna zdiagnozować niesprawny potencjometru pedału gazu?
    o.: Najłatwiej mając przyrząd diagnostyczny-sprawdzić, czy komputerowy odczyt procentu otwarcia pedału gazu pokrywa się z tym jaki czujesz pod stopą.. możesz też spróbować zwykłym miernikiem po wypięciu pedału.

Nie zapala Ci się żadna kontrolka? Podpinali Cię gdzieś już pod komputer?
  • Poziom 10  
    U mnie jest tylko potencjometr na pompie wtryskowej połączony mechanicznie z linką gazu. Samochód był podłączany dwukrotnie pod komp. (2x100zł. w Krakowie) i pokazywał tylko błąd EGR. Po tych wskazaniach wymieniłem elektrozawór egr na nowy i kontrolka diagn.silnika juz się nie zapala.
    Jak mam podłączyć miernik pod potencjometr na pompie? czy silnik ma być wyłączony ? itp.